Kauno miesto mokinių fotografijų konkursas „PAMOKA“ 2012

Mokiniai ruošia darbus savo mokykloje iki kovo 31 d.

KAUNO MIESTO MOKINIŲ FOTOGRAFIJŲ KONKURSO „PAMOKA“

NUOSTATAI

2012 m.

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Konkurso „Pamoka“ (toliau – konkursas) nuostatai reglamentuoja projekto tikslus, dalyvius, organizavimo ir vertinimo tvarką.

2. Konkursas – tai neformaliojo tautinio ir pilietinio mokinių ugdymo projektas, skatinantis darnų fundamentalių žinių ir pasaulėžiūros santykį, humanistinių vertybinių nuostatų formavimąsi.

3. Konkurso organizatoriai: Lietuvos švietimo istorijos muziejus (toliau Muziejus) ir Kauno miesto Švietimo ir ugdymo skyrius.

II. KONKURSO TIKSLAI IR STRUKTŪRA

4. Konkurso tikslas skatinti mokinių meninę saviraišką ne tik kasdienėje pamokoje, bet ir popamokinėje veikloje. Atskleisti jaunimo kūrybiškumą įvairiomis foto meno priemonėmis, pateikiant savitą požiūrį į pamoką, mokinio gyvenimo filosofiją, akcentuojant sustabdytas svarbiausias, nepakartojamas gyvenimo akimirkas.

5. Kūrybinė užduotis – meninės, reportažinės ar kitokios fotografijos priemonėmis fiksuoti eilines pamokas bendrojo lavinimo mokykloje, perteikiant kasdienines pamokų akimirkas, mokinių tarpusavio santykių, mokinių bendravimo su pedagogais ypatumus, mokinių ir (ar) mokytojų portretus, nestandartines situacijas pamokų metu.

6. Konkursui galima teikti: nuotraukas ir koliažus.

7. Konkurse gali dalyvauti  5-12 klasių mokiniai.

 

III. KONKURSO ORGANIZAVIMAS

8. Konkursą sudaro du etapai:

I etapas – mokiniai ruošia darbus savo mokykloje iki kovo 31 d.

II etapas – atrinkti mokinių darbai bus eksponuojami Lietuvos švietimo istorijos muziejuje nuo 2012 m. balandžio 12 d. iki gegužės 31 d.

 

IV. KONKURSO SĄLYGOS

9. Į konkursą priimamos originalios arba atspausdintos ne mažesnio negu 20×30 cm formato nuotraukos. Taip pat turi būti pateikiamas ir elektroninis nuotraukos variantas, įrašytas į CD arba atsiųstas el. paštu. Darbus pateikti adresu Vytauto pr. 52 (Lietuvos švietimo istorijos muziejus), 308 kab. Daivai Žiurauskienei.

10. Vertindama darbus komisija atsižvelgs į pateiktos medžiagos originalumą, temos suvokimą, žanro reikalavimų laikymąsi ir kūrybiškumą.

11. Nuotraukos ir koliažai turi būti eksponuojami ant vertikalaus arba horizontalaus A4 formato, pageidautina ant tvirto pagrindo (arba įrėminti). Nekokybiški darbai nebus eksponuojami (koliažų detalės turi būti gerai pritvirtintos).

12. Darbas (koliažas, nuotrauka) privalo turėti informacinę kortelę (10×5 cm), kurioje būtų nurodyta:

 

Darbo pavadinimas (Times New Roman 16 šriftu)

Autoriaus vardas, pavardė, klasė (Times New Roman 14 šriftu)

Ugdymo įstaiga (Times New Roman 14 šriftu)

Mokytojo vardas, pavardė (Times New Roman 14 šriftu)

Kortelė klijuojama kiekvieno darbo antrojoje pusėje, apatiniame dešiniajame kampe.

 

V. DARBŲ VERTINIMAS

13. Konkursui pateiktų fotonuotraukų vertinimui sudaroma komisija iš Kauno miesto Švietimo ir ugdymo skyriaus, Muziejaus darbuotojų, fotografijos ir kitų meno sričių atstovų.

14. Komisija, vertindama darbus, skiria pirmąją, antrąją ir trečiąją vietas. Visiems konkurso dalyviams bus įteikti padėkos raštai už dalyvavimą. Laureatai ir jų mokytojai bus apdovanoti padėkos raštais, prizais.

15. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanojami Kultūros dienos renginio metu (informuosime atskirai).

 

VI. DARBŲ EKSPONAVIMAS

Kūrybiniai mokinių darbai bus eksponuojami Lietuvos švietimo istorijos muziejuje 2012 m. balandžio 12 d. iki gegužės 31 d.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

17. Informacija apie konkursą, konkurso laureatų nuotraukos, parodos dalyvių vardai ir pavardės bus skelbiamos Lietuvos švietimo istorijos muziejaus internetinėje svetainėje www.lsim.lt

18. Vertinimo komisijos atrinktos fotografijos taps Lietuvos švietimo istorijos muziejaus nuosavybe.

19. Konkurso organizatoriai turi teisę konkursui pateiktas nuotraukas publikuoti ir tiražuoti savo nuožiūra, nemokėdami honoraro. Dalyvavimas konkurse reiškia dalyvio sutikimą su visomis konkurso sąlygomis ir šiais nuostatais. Kilus klausimams skambinti Daivai Žiurauskienei tel. 206210

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.