VŠĮ “Driežo namai”

http://vimeo.com/158301422 (reportažą paruošė Kauno MTKC TV laidų kūrėjų studijos nariai Ramunė Blankaitė, Nojus Setkauskas)

Iguanos – nuostabūs gyvūnėliai, reikalaujantys daug priežiūros, bet tampantys gerais žmonių draugais.  Iš pradžių kiek įtariai šnairavusi Iguana net užsimerkė iš malonumo, kai paglostėme galvą.
“Žmogui jos niekada nekąs. nereikia liesti uodegos, nes gali kirsti kaip botagu. Geriau glostyti galvą, pakasyti nugarą“, – pataria iguanų globėja ir gydytoja,  viešosios įstaigos „Driežo namai“ direktorė Rima Ratkevičienė.

Ji neįsivaizduoja savo gyvenimo be iguanų. Daugiau kaip dvidešimt metų auginanti šiuos egzotiškus gyvūnus ne tik prie jų prisirišo, bet ir išmoko prižiūrėti, gydyti.

Kai pirmasis mano driežiukas susirgo, neradau specia­listo, kuris jam padėtų. Nieko kito neliko, tik pačiai išmokti gydyti driežus“, – pasakoja Rima.

Ji užmezgė ryšius su užsienio ir Lietuvos gydytojais, kuriems irgi rūpi driežų išlikimas, gauna nemažai literatūros.

Rimos Ratkevičienės žiniomis, egzotiniai augintiniai į Lietuvą dažniausiai atkeliauja iš specializuotų mugių, o ten patenka iš egzotiškų kraštų, kur jie veisiasi natūraliai. Perkant iguaną būtina reikalauti dokumentų, kurie patvirtintų, kad gyvūnas įsigytas legaliai.

Jei nori, kad tavo iguana užaugtų ir būtų graži bei sveika, turi paskaityti nemažai literatūros. Lietuvos veterinarijos gydytojai ir prieglaudos pastaraisiais metais fiksuoja vis daugiau egzotinių augintinių susirgimų. Tokių augintinių savininkams ypač trūksta žinių apie gyvūnų aplinkos, psichologinius ir elgsenos poreikius, o šių žinių trūkumas lemia rimtas gyvūnų sveikatos problemas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.