Veršvų gimnazijos projektas Nordplus junior „Ar mes labiau panašūs ar skirtingi“

http://vimeo.com/165999932  Šiaurės Ministrų Tarybos finansuojamoje programoje NORDPLUS Kauno Veršvų vidurinė mokykla dalyvauja nuo pat jos pirmųjų metų Lietuvoje.  Programa teikia finansinę paramą įgyvendinant Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavimo projektus, mobilumus, tinklus.
Mokykla šiemet įgyvendino jau 6-tąjį NORDPLUS projektą  „Kitas požiūris į mokymą/si“ ir šios programos dėka įsigijo patikimus partnerius iš Estijos, Tartu Raatuse mokyklos, su kuriais sėkmingai bendradarbiauja nuo 2013 metų.

NORDPLUS Junior projekto „Ar mes labiau panašūs ar skirtingi“ koordinatoriai Tartu Raatuse mokykla.  Projektas yra skirtas 9-11 metų mokiniams. Šiame amžiuje mokiniai  žingeidūs, nori sužinoti, tyrinėti, paliesti ir pamatyti. Tai laikotarpis, kai nauji dalykai geriausia įsisavinami per praktiką. Todėl mobilumai yra viena iš neatsiejamų šio projekto dalių.

Projekto metu 15 Kauno Veršvų vidurinė mokyklos pradinių klasių mokinių bei 6 lydintys mokytojai lankėsi mokyklose partnerėse: Estijoje Tartu Raatuse mokykloje, Latvijoje Skujene mokykloje ir Suomijoje Liminganlahti mokykloje.  O balandžio 18-22 dienomis sulaukė atsakomojo vizito savo mokykloje.

Dalyvavimas šiame projekte mokyklos pradinukams suteikia puikią galimybę pažinti kitas kultūras ir tradicijas ne iš knygų ar filmų, bet realiame gyvenime iš tokio paties amžiaus vaikų. Projekto dalyviams suteikia galimybę nuvykti į kitą šalį, pagyventi kitos kultūros šeimoje ir aplinkoje bei pabendrauti su kitų kultūrų atstovais, patobulinti savo bendravimo užsienio kalba, bendradarbiavimo,  komunikacinę, socialinę, pažinimo ir tarpkultūrinę kompetencijas.

Pagrindinis projekto tikslas yra gerai pažinti savo kultūrą patiems ir leisti ją pažinti savo partneriams per savo liaudies dainas, žaidimus, pasakas, maistą, laisvalaikio pomėgius, tradicinius amatus.

Mokytojai,  lankydamiesi projekto partnerių šalyse, susipažįsta su jų švietimo sistema, mokymosi procesais bei metodais. Tiek mokytojai, tiek ir mokiniais keičiasi savo patirtimi ir įspūdžiais. Projektas  integruotas į ugdymo procesą.

Susitikimo balandžio 19 dieną Lietuvoje tema  liaudies dainos ir šokiai. Vaikai, išmokę savo liaudies dainų ir šokių mokys jų savo bendraamžius iš kitų šalių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.