TV3, telecentras, Užupio respublika

Vilnius – Lietuvos sostinė ir didžiausias šalies miestas. Čia visada yra ką aplankyti.

Kauno moksleivių techninės kūrybos centro moksleiviai ankstų balandžio 17-osios rytą išsiruošė į sostinę. Centro NVŠ programų vadovai suderino susitikimus TV3 ir telecentre.

O kaip gi nepavaikščiosi po miestą. Atvykusius į Vilnių pasitiko gidė Daiva, kuri pravedė ilgą ir kupiną istorijos ekskursiją po Užupio respubliką. Moksleiviai sužinojo, kad besiplečianti meninės orientacijos Užupio bendruomenė pasiskelbė „Nepriklausoma Užupio Respublika“, todėl kiekvienais metais, balandžio 1 d., Užupyje įspūdingai minima „Neprigulimybės diena“.

    

 

Mokiniai aplankė Užupio angelą, kuris tariamai išsirito iš kiaušinio; paskaitė šios respublikos konstituciją, išverstą į įvairias užsienio kalbas ir žyminčią, kad ten kiekvienas žmogus gali rasti sau vietą.

Ekskursiją gidė užbaigė įspūdingu panoraminiu vaizdu nuo kalno, kur matėsi Vilniaus miesto stogai ir lapus beskleidžiantys medžiai.

Po pietų – TV3. Čia ekskursantus pasitiko žurnalistė ir žinių vedėja Donata Račaitė, prieš daugiau nei 10 metų lankiusi moksleivių techninės kūrybos centro TV laidų vedėjų būrelį. Ji paaiškino, kaip padaromas reportažas ir leido žvilgtelėti į grimerinę bei atskleidė, kas vyksta „už kadro“. Jaunieji TV žurnalistai (medijos ir komunikavimo programos mokiniai) nepraleido progos paimti interviu iš TV3 darbuotojų.

  

Studijoje, kurioje filmuojamos kiekvienos dienos žinios, Donata plačiai papasakojo apie savo dienotvarkę ir koks kelias vedė iki dabartinio darbo; supažindino su kitais žurnalistais, dirbančiais TV3 televizijoje.

Naglis Šulija, daug metų pranešinėjantis orus per TV3 televiziją, pasakojo, kaip jis kiekvieną dieną ruošiasi savo pranešimui ir supažindino jaunuolius su filmavimosi subtilybėmis. Naglis sudomino moksleivius savo netradiciniu kalbos būdu ir juokeliais atskleidžiamomis pirmųjų laidų nesėkmėmis.

Du radijo laidų vedėjai iš „Power hit radio“ parodė moksleiviams, kaip reikia „išeiti į eterį“, paleisti groti dainas bei kaip reikia valdyti radijo laidų vedėjo pultą. Taip pat MTKC būrelius lankantys smalsuoliai gavo galimybę ir patys pasireikšti eteryje – padariusi pranešimą, radijuje dirbanti mergina drauge su visais atvykėliais garsiai suriko, taip pranešdama apie tai, kad jie čia atvyko.

Studijoje mokiniai pamatė kaip ruošiamasi laidų filmavimui. Susitiko į pokalbių laidas atvykusius:  pretendentą į prezidentus Gitaną Nausėdą, kunigą Ričardą Doveiką.

Prie televizijos bokšto mokinius pasitiko „Telecentro“ komunikacijos vadovas Valdas Kaminskas.
 Jis papasakojo apie tai, kaip bokšte minima sausio 13-oji, apibūdino bokšto struktūrą ir jo istoriją. Moksleiviai sužinojo, jog Vilniaus televizijos bokšto aukštis – 326,4 metro; taip pat jis yra aukščiausias pastatas Lietuvoje ir yra įtrauktas į pasaulio aukščiausių pastatų sąrašą.

Antrame aukšte, kuriame stovi siųstuvai, ekskursantai sužinojo, kaip iš studijos į visų žiūrovų ekranus patenka visokios laidos bei filmai. Tuomet jie pakilo dar aukščiau, virš kavinės „Paukščių takas“, ir galėjo grožėtis saulės nutvieksto Vilniaus panorama. Jaunuoliai netgi atpažino vietas, kurias šiandien buvo aplankę, bei pasidarė daug nuotraukų.