Stovykla “Vasara”

Vasara

Ne vienerius metus kūrę moksleivių TV laidą “Stop Kadras” ,dalyvavę įvairiuose projektuose mes,studijos

“Kadras” žurnalistai, šiemet sulaukėme kvietimo dalyvauti IV tarptautiniame žurnalistų sąskrydyje „Lietuvos žurnalistai už taiką – 2007“. Jis vyko Marijampolėje, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione.

Ryte atvykę įsikūrėme kareivinėse,o po pietų dalyvavome sportinėse varžybose, kurių nugalėtojai vakare buvo apdovanoti. Antrąją dieną sąskrydžio dalyviai turėjo galimybę tapti logistais ir pademonstruoti savo žinias bei sugebėjimus imituodami tarptautinėse operacijose kariškių-logistų vykdomas užduotis – vandens valymą, maisto produktų pristatymą, kareiviškos košės gaminimą ir t.t.

Maitinomės vairiomis kareiviškomis sąlygomis:valgėme valgykloje,išbandėme sausą davinį ir patys gaminomės kareivišką košę.

“Kadrietė”Aistė Suslavičiūtė džiaugėsi, kad žurnalistai iš Lietuvos ir užsienio moksleivius priimė šiltai :

„Jaučiausi lyg būčiau renginyje tarp paprastų žmonių. Man jie neatrodė išskirtiniai, tiesiog aktyvūs žmonės, kurie turi pasakyti daugiau nei kiti ir tai daro.“

Žurnalistika besidominti Kauno moksleivių techninės kūrybos centro ugdytinė Ernesta Adamavičiūtė teigė, jog pažįstami, eteryje matyti veidai paliko didžiulį įspūdį.

Pasak moksleivių studiją „Kadras“ lankančios Erikos Medelinskaitės, žurnalisto darbas jai atrodo pavojingas, nes tenka dirbti ekstremaliomis sąlygomis, todėl mergina džiaugėsi galėdama išbandyti savo jėgas kariškių sudarytose užduotyse.

“Kadrietė” Donata Račaitė neslėpė, kad labai naudingi buvo žurnalisto,fotografo ir dailininko Zino Kazėno,fotografo Stasio Paškevičiaus ir video operatorių klubo prezidento Evaldo Petrausko ir kt. profesionalūs patarimai.

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius teigė, kad jei moksleiviai ruošiasi tapti žurnalistais, svarbu žinoti, kaip tie žurnalistai atrodo, švenčia, bendrauja bei pramogauja, o sąskrydis puiki galimybė visa tai pamatyti.