Tarptautinis seminaras Stop Frame 2018

Stop frame 2018

Tarptautinis seminaras „Stop frame 2018“  vyko birželio 4-8 d. Kauno Žalgirio jachtklube.
Čia susirinko 50 mokinių, studentų ir jų kuratorių, mokytojų iš Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Rusijos ir Ukrainos įvairių ugdymo įstaigų dalyvauti paskaitose, pasidalinti patirtimi atliekant kūrybines užduotis.

Paskaitas skaitė ir portfolio peržiūras vykdė profesionalūs ir plačiai žinomi fotomenininkai Algimantas Aleksandravičius, Stanislovas Žvirgždas, Tomas Pabedinskas, Romualdas Požerskis. Portfolio peržiūrų ir aptarimų metu žinomi menininkai jauniesiems fotografams davė daug naudingų patarimų, pagyrė už sėkmingus sprendimus, paaiškino, kokias klaidas daro. Kiekvienas menininkas po portfolio peržiūros išrinko ir įteikė apdovanojimus – asmeninius žymių menininkų fotografijų albumus su autografais – „Auksinio Kadro“ ir „Auksinės serijos“ autoriams.
Portfolio nuotraukų konkurso „Auksinė serija“ nugalėtojai:
Tautė Baranauskaitė – Lietuva, Vilnius
Alexander Zavialov – Rusija, Smolenskas
Оlga Novikova – Rusija, Kaluga
Аliona Kočetkova – Rusija, Kaluga
Portfolio konkurso „Auksinis kadras“ nugalėtojai:
Goda Jančiūnaitė – Lietuva, Kaunas
Мihail Peškov – Rusija, Sankt Peterburgas
Lukas Varanauskas – Lietuva, Panevėžys
Natalia Grochulska – Lenkija, Košalinas

Seminare dalyvavo tarptautinio jaunimo fotografijų konkurso  „Jaunas žmogus XXI amžiuje“ laureatai bei jų kuratoriai Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Rusijos ir Ukrainos. Todėl kūrybinių užsiėmimų metu bei laisvalaikiu buvo dalinamasi patirtimi, žiniomis bei aptariamos naujos filmų kūrimo ir fotografavimo bei technologijų tendencijos. Skambėjo anglų, rusų ir lietuvių kalbos, kiekvienas savo šalies patirtį ir istoriją pritaikė bendram kūrybingumui.

Kūrybinės dirbtuvės „Piešimas šviesa naktyje“ ir „Cianotipijos dirbtuvės“ su Kauno fotoklubo vadovu R. Meilučiu daugeliui dalyvių buvo nauja ir įdomi patirtis.


Dalyviai atlikdami kūrybines užduotis dalyvavo net trijuose konkursuose: „Blic foto“, „Kuriame foto filmą“, „Filmas duota tema“. Konkursams buvo pristatyta 18 filmų, 16 autorių pateikė 16 foto serijų, kurias sudarė 6 nuotraukos: 1 – autoriaus portretas, 5 nuotraukos seminaro metu padaryti geriausi kadrai. Visi darbai vertinti pagal šiuos kriterijus: kūrybiškumas, originalumas ir kokybė. Darbus vertino vertinimo komisijos nariai: Laimutė Vaitiekūnienė – Kauno MTKC direktorė; Gediminas Jankauskas – kino kritikas, pedagogas; Milda Kiaušaitė – meno kritikė, fotomenininkė; Vismantas Kavaliauskas – filmų kūrėjas, aktorius. Fotofilmus kūrė mišrios seminaro dalyvių komandos, todėl kartais susikalbėti tekdavo ir piešiant.
   
Seminaro programoje buvo numatyta kelionė į Kauno miesto senamiestį ir plaukiojimas po Kauno marias, todėl dauguma dalyvių šių išvykų metu savo fotografijų albumus papildė gražiomis nuotraukomis.