Stop Frame 2017 apdovanojimai


Birželio mėn. 5–9 dienomis Kauno Žalgirio jachtklube vyko tarptautinė kūrybinė stovykla „Stop frame 2017″. Čia susirinko 100 mokinių, studentų ir jų kuratorių, mokytojų iš įvairių ugdymo įstaigų, besidominčių audiovizualiniu menu iš Lietuvos, Estijos, Rusijos ir Ukrainos.
Stovykloje būsimieji menininkai, fotografai ir filmų kūrėjai, galėjo ne tik bendrauti ir diskutuoti su žymiais šių profesijų atstovais, matyti kūrybinį procesą, bet ir patys kurti. Juos konsultavo bei scenarijaus kūrimo, filmavimo ir montavimo paslapčių mokė kūrybinių dirbtuvių vadovas režisierius Ričardas Matačius. Režisierius taip pat gyveno stovykloje, todėl kiekvieną akimirką galėjo padėti, patarti ir parodyti.
Stovyklos dalyviai sukūrė net 12 fotofilmų. Konkurso „Kuriame fotofilmą“ laureatais tapo filmo „Shapkalove“ (Kepurių meilė) dalyvių iš Estijos kūrybinė grupė, antrą vietą pelnė filmo „Kojinės smirda“ jungtinė Lietuvos ir Estijos kūrybinė grupė, trečią vietą – filmo „Veidrodis“ jungtinė dalyvių iš Rusijos ir Estijos kūrybinė grupė. Filmų „Puodelis“ ir „Atstok“ kūrybinės grupės gavo saldžius paskatinimo prizus.
Konkursui „Kuriame vaizdo filmą“ stovyklos metu buvo sukurti ir pateikti 8 filmai. Kai kurie filmai buvo montuojami jau vykstant peržiūrai, bet visgi visi suspėjo ir dalyvavo konkurse. Geriausiais buvo pripažinti: I vieta filmui „Nelaiminga princesė ir drakono skėtis“, II vieta filmui „Obsesion“, III vieta filmui „Abonentas“. Paskatinimo prizai atiteko filmų „Puodelis“ ir „Medis“ kūrybinėms grupėms.
Konkursų dalyviai išgirdo vertingas ir taiklias režisieriaus Ričardo Matačiaus pastabas bei patarimus ateities darbams.
Tarptautinėje kūrybinėje stovykloje „Stop frame“ jungiamos dvi gretimos vizualinių menų rūšys – fotografija ir kinas, siekiama sudominti ir paskatinti kurti ne tik tradicinius filmus, bet ir fotofilmus.