Šiauliai-saulės miestas

http://vimeo.com/144873384 Pirmą kartą Šiaulių miestas rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėtas XIIIa. po garsiojo Saulės mūšio, kuris vyko dabartinių Šiaulių apylinkėse 1236 m. rugsėjo 22 d. , tuomet jungtinė lietuvių, žemaičių ir žemgalių kariuomenė sutriuškino Livonijos Ordino karius.

Šiauliai žymūs vadinamaisiais septyniais saulės objektais, simbolizuojančiais tiek patį Saulės miestą, tiek Lietuvos kultūrą, lietuvybę ir istoriją: tai skulptūra “Aušra”,  Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, Saulės laikrodžio aikštė, kurią puošia garsusis “Auksinis berniukas”, vitražas “Saulės mūšis”, miesto apylinkėse esančiame Salduvės  parke iškilusi skulptūra Saulės mūšiui, fontanas “Saulės diskai” ir Gaidžio laikrodžio aikštė.

Šiauliai gali didžiuotis milžiniškos geležinės lapės skulptūra – apsukrumo, išminties simboliu, kuri 2009 m.  įsikūrė Talkšos ežero krantinėje.

Maždaug 12 km į šiaurę nuo Šiaulių yra visame pasaulyje unikali piligrimystės vieta – Kryžių kalnas.  Ant piliakalnio yra tūkstančiai kryžių, atvežtų ne tik iš įvairių Lietuvos vietų, bet ir iš užsienio (todėl ir vadinasi Kryžių kalnu). Suskaičiuota, kad Kryžių kalne yra apie 200 tūkst. kryžių:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.