Seminaras Kaišiadorių kultūros ir meno centre

http://vimeo.com/65627267  Kaišiadorių kultūros ir meno centre vyko seminaras “Video kūrybos pritaikymas ugdomojo proceso tobulinimui ir dvasinių vertybių puoselėjimui. Kristijono Donelaičio kūrybos interpretacijos kine.”,  skirtas mokiniams ir mokytojams. Lektorius –  mokytojas ekspertas, “Kadro” studijos vadovas Jonas Kuzminas, pažymėjo, kad reikia  deramai pasiruošti paminėti lietuvių grožinės literatūros pradininko, poemos “Metai” autoriaus K. Donelaičio 300 metų gimimo jubiliejų.  

Skaitydami Kristijono Donelaičio “Metus”, pastebime, kad nemažą kūrinio dalį sudaro Lauro, Selmo ir šaltyšiaus Pričkaus pamokančios bei patariančios kalbos, kuriose, be abejonės, regime paties autoriaus pozicją. Todėl galime spręsti, kad vienas iš Donelaičio tikslų buvo parodyti žmonėms, kaip reikia teisingai elgtis, o tas, kuris teisingai elgiasi, yra ir išmintingas. Seminaro metu kalbėta apie K. Donelaičio poemoje “Metai” iškeltų problemų – skurdo, gobšumo, tinginystės, patyčių, neūkiškumo, girtavimo, vagysčių, keiksmažodžių vartojimo, pasileidimo ir kt. –  atspindžius šiomis dienomis.  Mokiniams pasiūlyta vizualizuoti literatūrinius pamąstymus, kurti scenarijus bei filmus minėtomis temomis. Mokytojai supažindinti su audiovizualinio meno panaudojimo galimybėmis ugdomojo proceso veikloje.

Seminaro metu suformuota praktinė užduotis: pasiūlyti idėją filmui ir parašyti trumpą scenarijų, remiantis Donelaičio kūryba. Įdomiausių idėjų ir scenarijų autoriai dalyvaus birželio 10-14 d. tarptautinėje kūrybinėje stovykloje Jachtklube prie Kauno marių.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.