Kas tai yra „Maindfak“?

Rugsėjo 24d. 18val. Kino teatre “Romuva” (Laisvės al. 54) vyks festivalis „Maindfak“.
Kas tai yra „Maindfak“? Maindfak – tai jaunimo tarpe bei interneto erdvėse labai paplitęs terminas, kino žargonas nusakantis tam tikro žanro filmus, kurie linkę žiūrovą šokiruoti, nustebinti bei apgauti žiūrinčiojo vaizduotę, išankstinį nusistatymą.
Ką reiškia festivalio šūkis „atrodyk kaip klounas, kalbėk ką manai“?
Klounas, todėl, kad iš esmės visi aktoriai, režisieriai, kūrėjai yra klounai, kurie ieško įdomesnių išraiškos priemonių, kad atkreiptų aplinkinių dėmesį į tai ką jie nori pasakyti. Nors kartais tie klounai ir atrodo nesuprantami, keisti ar juokingi mes skatiname jų buvimą, kaip alternatyvą tai kasdieniai kalbai, kurią dažnai girdime per žinias, laikraščiuose, darbe. Šiuo šūkiu mes reklamuojame netradicinį bei originalų kalbėjimo būdą – tai yra kalbėjimą kino kalba, kalbėjimą vaizdais, kurie sinchronizuoti su muzika, animacija, pasirenkant savą filmo žanrą. O labiausiai reklamuojame savo aistrą bei specialybę, nesvarbu kaip ji besivadintų, audiovizualiniu menu, kino režisūra, operatoriaus darbu – visos jos susijusios su filmų kūrimu.

Trumpametražių filmų festivalis “Maindfak” tęsia jaunosios kartos lietuvių režisierių kūrybos sklaidą po Lietuvą. Šį kartą išvysime naujausius kūrėjų darbus bei įsimintiniausius pastarųjų metų filmus. Festivalio tikslas užkrėsti žmones kino virusu, skatinti domėjimąsi kitokiu kinu, o jaunuosius žiūrovus padrąsinti patiems dalyvauti kino kūrimo procese. Beveik už kiekvieno festivalio filmo pavadinimo slepiasi aukštoji mokykla, kurioje gimsta nauji režisieriai ir video menininkai. Galimybė pasakyti ką manai bei būti drąsiam tai vienos pagrindinių savybių, kurios vienija šios profesijos atstovus. Kinas tai vienas įtaigiausiu būdų pasakyti ir parodyti savo suvokiamą pasaulį, todėl festivalyje pamatysime aštrius, provokuojančius ir ne visada patogius filmus. Smegenų audros seanso metu garantuotos.

Festivalis Kaune vyks Rugsėjo 24d. 18val. Kino teatre “Romuva” (Laisvės al. 54)
Įėjimas nemokamas.

Festivalio Kaune programa:
1. Arūnas Eimulis – SuperM nuotykiai (trys dalys) 6:15
2. Titas Sūdžius – Mano vardas nesvarbu 15:38
3. Andriejus Aputis – Maindfak 1:45
4. Antanas Balvočius – Kaita 6:20
5. Arūnas Eimulis – Pokalbis su skustagalviu 7:18
6. ROkas Eltermanas – Laisvas Kritimas 25:40
7. Andrius Blaževičius – Bergenas 26:30
8. Ričardas Marcinkus – Pravalas 11:13
9. Tomas Bručas – Čeburiekų pardavėjai 26:36
10. Valdas Kabutavičius – Vartotojas 2:28
11. Arūnas Eimulis – Pašteto brolija 18:15
12. Andrius Paškevičius – Savaitgalis Dviems 7:46

Bendra programos trukmė 2h30min.
festivalio video reklama:
http://www.youtube.com/watch?v=2eKn1aVxfXY

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.