Žinių viktorina “Tai įmanoma!” Kauno MTKC

Kauno moksleivių techninės kūrybos centro ir  Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos draugystė, prasidėjusi nuo projekto „Lietuvos takais“ tęsiasi jau trečius metus. Gegužės 16 dieną gimnazistai nuo pat Baltarusijos pasienio, linksmai nusiteikę ir lydimi mokytojų Irinos Zubkovos  ir Julijos Kurbanovos, atvyko į Kauno MTKC. Kauniečiams jie atvežė didelį ir skanų pačių iškeptą pyragą.  

Centre mokinių laukė daug veiklų.  Susipažino su trasinio automodeliavimo būrelio veikla (vadovas Vytautas Bytautas),  sužinojo kaip  modeliukai ruošiami varžyboms, pamatė, kaip su jais lenktyniaujama trasoje. Tokios trasos Lietuvoje yra tik 4. Tad daugeliui, tikriausiai, iš arti ją teko matyti pirmą kartą.

Toliau svečiai skubėjo į pagrindinį kelionės tikslą, medijos ir komunikavimo jaunųjų žurnalistų studijos narių (vadovė Liudmila Kazlauskienė) parengtą 8-9 klasių žinių viktoriną „Tai – įmanoma!“. Ši viktorina jau sėkmingai startavo tarp Kauno miesto ir rajono mokinių, o dabar kartu su kauniečiais žinias galėjo pasitikrinti ir  Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos mokiniai, suformavę net 4 komandas.

Viktorina pasirodė ne iš lengvųjų. Reikėjo parodyti ne tik bendrą išsprūsimą, bet ir žinoti kaip mokslas bei išradimai  veikia žmonių gyvenimą. Dalį klausimų buvo galima atsakinėti  kompiuteriu,  programa, kuri pati suskaičiuoja rezultatus. Darbingai nusiteikę, dalyviai akimirksniu įveikė ir pačius sudėtingiausius klausimus. Komandų rezultatai po dviejų turų buvo panašūs. Tik kryžiažodis padėjo išaiškinti nugalėtojus.