Renginiai

Nevyriausybinės organizacijos informuoja apie save

Kodėl tokia didelė dalis perspektyvių žmonių švaisto savo laiką veltui? Kodėl nerealizuoja savęs burdamiesi į organizuojas? Statistiniai duomenys rodo, jog jaunajai kartai labiausiai trūksta informacijos, kuri kviestų dalyvauti organizacinėje veikloje.
2007-11-16 Kauno klube “Amerika pirtyje” įvyko jau trečiasis video klipų apie Lietuvos nevyriausybines organizacijas pristatymas. Šį renginį vargiai būtų galima patalpinti į sausus, ar perdėm oficialius rėmus. Nevyriausybinių organizacijų prezentacijas paįvairino puikiai parinkta muzikinė programa. Renginyje galėjai išvysti ir šokantį, ir dainuojantį jaunimą.
Kauno miesto jaunimo reikalų koordinatorius Ramūnas Maruniakas pastebi, jog susidomėjusiųjų renginiu, bei jo pobūdžiu skaičius kasmet didėja. Akivaizdžiai naudinga plėtoti šią ir panašias idėjas moksleivių, bei studentų labui.
Pasak šio renginio organizatoriaus Kauno moksleivių techninės kūrybos centro vizualinio skyriaus vadovo Jono Kuzmino, informacinė veikla apie nevyriausybines organizacijas pastebimai plečiasi. Prieš trejus metus šią idėją pradėję tik su aštuoniomis organizacijomis, vėliau prisijungė dar keletas, o šįmet dalyvių atvyko ir iš sostinės.“ Stengiamasi plėsti renginio akiratį, tad ateityje planuojama įtraukti ir kitus miestus“, – teigė organizatorius. Paprašytas pakomentuoti filmukų apie Lietuvos nevyriausybines organizacijas pristatymo nugalėtojus, J. Kuzminas neslepia, jog laimėjo tie, kurie įdėjo daugiausiai pastangų, bei medžiagą ruošėsi iš anksto. Pristatyti savo veiklą organizacijos galėjo pateikdamos vizualinę informaciją: fotonuotraukas, video medžiagą, kompiuteriu paruoštas idėjas. Dalyvių fantazijai ir kūrybiškumui išties būta kur pasireikšti, o jų galutiniai rezultatai tampa vis įdomesni, bei originalesni.
Trečioji vieta šiame konkurse skirta nebuvo, tačiau antrąją spėjo pasidalinti net dvi organizacijos. Tai “Lietuvos Jūrų skautai”, bei KTU organizacija “Best Kaunas”. Pirmoji vieta šį kartą atiteko Lietuvos jaunųjų Europos liberalų organizacijai.
Kaip organizacijų atstovai patys vertina savo veiklą? “Best Kauno” (techniškų universitetų taryba, kurią sudaro, net septyniasdešimt aštuoni universitetai) atstovė iš KTU, savo organizacijos tikslą įvardijo, kaip globalaus mąstymo skatinimą. Jų organizacija suteikia galimybę keliauti, pažinti naujas kultūras, bei įgyti technologinių žinių. Svarbu ir tai, jog panašių interesų žmonėms, daug įdomiau laiką leisti kartu.
Renginio dalyviai, sėkmingai pristatę savo veiklą, neabejotinai pritrauks naujų narių, o žiūrovai įgys žinių kur ir kaip turiningai įprasminti savo laisvalaikį.
Reziume, manau, kad visuomenės švietimo srityje vyksta apčiuopiamas progresas. Argi nesutiktumėte?
Ieva Jokubaitytė

TV eruditų viktorina
“Proto bokštai”


Seminaras
“Kuriame video filmą”

2006 m. lapkričio ir gruodžio mėn. “Kadro” studijoje buvo įgyvendinama kūrybinio ugdymo programa, kurios metu vyko paskaitų ciklas su žymiais aktoriais, režisieriais ir filmų kūrėjais. Gruodžio 8 ir 9 d. respublikiniame seminare “Kuriame videofilmą”, kuris vyko prie Kauno marių “Jahtklube”, jaunieji kūrėjai sėmėsi meistriškumo iš profesionalų, dalinosi patirtimi su bedraamžiais iš Vilniaus, Alytaus ir Kauno.