R. Venskaus parada SOLIARIS

Medijų menininko ir kritiko Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesoriaus dr. Remigijaus Venckaus eksperimentinė paroda SOLIARIS, sukurta pagal garsųjį Stanisławo Lemo fantastinį romaną “Soliaris”.
Pristatydamas savo parodą, menininkas prisipažino dažnai pasiilgstąs knygų skaitymo, galimybės neskubant gilintis į meninį tekstą. Gilios literatūros ilgesys jį paskatino 2017-ųjų vasarą perskaityti įsimintiną dar 1961-aisiais pirmą kartą išleistą Stanislawo Lemo fantastinį romaną “Soliaris”. Puslapis po puslapio dėmesingai skaitęs kiekvieną sakinį menininkas buvo sužavėtas meistriškai sukurtu turiniu. S. Lemo romanas provokavo naujus retorinius klausimus apie kūrinio logiką ir pasakojimą, apie paslaptingą ir neištirtą planetą Soliarį.

Naują fotografijų ciklą, anot dr. R. Venckaus, galima suvokti kaip pagarbos ženklą, skirtą S.Lemo kūrybos palikimui. Fotografuodavęs senus pastatus, taikydamas įvairias kūrybos priemones, žinomas medijų menininkas kūrė naujas, niekur neegzistuojančias struktūras. Taip jis sakosi ne tik išreiškęs savo požiūrį į vienatvę ir kūrė neegzistuojančią realybę, bet ir klausęs savęs apie jos atradimą kaip naują savo paties tapatybės dalį.

Panašiai kaip “Soliaris”, jo fotografija atsiveria kaip daugiasluoksnis praeities erdvėlaikis, kuris leidžia pasinerti į užmirštą ir daugiau nebeegzistuojančią (ne)realybę bei išlaisvina neįmenamų klausimų virtinę: kas iš tikrųjų yra laikas ir erdvė, koks gyvenimo kelias, kūrybos kryptis, gal aplinka yra kieno nors sukurpta ir nepriekaištinga kopija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.