Pynimo iš vytelių užsiėmimai Kauno MTKC

 http://vimeo.com/87561598 Vaikų popamokinė veikla šiandien dažnai yra apribota kompiuteriniais žaidimais bei naršymu internete. Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje.

Kauno moksleivių techninės kūrybos centras vykdo edukacines programas, ugdančias mokinių profesinius gebėjimus, tobulinančias praktinio darbo įgūdžius.

„Ryto” pradinės mokyklos I a klasės mokiniai dalyvavo pynimo iš vytelių edukacinėje programoje ir mokėsi pinti paukštį. Kauno moksleivių techninės kūrybos centro pynimo iš vytelių būrelio vadovė Edita Jaguckienė mokinukams pasakojojo apie ypatingą pynimo savybę – kad ir kaip stengtųsi pynėjas, visiškai vienodo gaminio nupinti neįmanoma. Ši savybė daro pynimą įvairesnį, originalesnį. Vienas iš didžiausių pynimo verslo privalumų yra tai, kad darbui naudojama ekologiškai švari gamtinė medžiaga, o dirbtuve gali tarnauti miškas, sodas, upės ar ežero krantas. Bendravimas su gamta prasideda jau tada, kai pynėjas, atėjęs į karklyną, mokosi atskirti pynimui tinkamas vyteles. Pynimas kaip ir anksčiau atliekams tik rankomis. Kiekviena vytelė apžiūrėta, parinkta iš gausybės kitų, suderinta ir daugybę kartų liesta žmogaus pirštais. Pinti daiktai nuo seno žavi lengvumu, patogumu, puikia išvaizda ir įvairove. Manoma, kad pynimas atsirado anksčiau nei keramika. Anot archeologų, seniausias krepšys iškastas Fajūme (Egipte) gali būti 10000-12000 metų senumo.

Lietuvoje taip pat pinama nuo neatmenamų laikų. Kiekviename kaime buvo savas pynėjas, pindavęs krepšius kasdienei buičiai.

Dalyvaudami pynino edukacinėje programoje mokiniai sužinojo pynimo istoriją bei bandė prisiminti , kur dar matė pintus daiktus. Neįgudusioms mokinių rankoms pynimas buvo nelengva, bet naudinga patirtis.

Kauno mokseivių techninės kūrybos centre veikiančio pynimo būrelio tikslas – propaguoti šį liaudies amatą. Viena iš patraukliausių pynimo amato savybių tai, kad lengvai galima panaudoti savo sugebėjimus ir pritaikyti gaminius savo poreikiams. Moksleiviai čia išmoksta pinti ne tik krepšius bei krepšelius, bet ir įvairius kitus daiktus, kurie džiugina juos ir jų artimuosius. Taip pat su savo darbais dalyvauja konkursuose, parodose, mugėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.