Globalaus švietimo projektas

http://vimeo.com/119860781 Įvairiose globalaus švietimo projekto „Solidarumo mokyklos Baltijos šalyse“ , skirto  pažinti Pietų pusrutulio šalių gyvenimą,  veiklose dalyvavo apie 200 mokinių su mokytojais iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro ir jaunųjų turistų centro, aplinkotyros centro, Simono Daukanto vidurinės mokyklos ir Švento Pranciškaus mokyklos. Renginio metu diplomais ir saldžiomis dovanomis  apdovanoti visi projekto dalyviai.

Siekiant įgyvendinti vieną iš projekto tikslų -Ugdyti atsakingą vartojimą, tausojant gamtos išteklius-  vyko paskaita „Saulės energija kaip atsinaujinantis energijos šaltinis“ neįtikėtini pavydžiais udomino net pačius mažiausius centro būrelių moksleivius . Tris mėnesius  vykusi akcija “Išsaugok medį” dalyviams priminė, kad reikia rūšiuoti antrines žaliavas bei  rinkti nebenaudojamą popierių, kuris bus prikeltas antram gyvenimui. Akcijos metu buvo surinkta apie 250 kg makulatūros.

Afrikietišką kaimelį su mažais nameliais, apsuptą gamtos, sukonstravo robotukų būrelio patys mažiausi  ugdytiniai iš lego kaladėlių, o kaimelio modelio kompiuterinę programą sukūrė pats mažiausias būrelio ugdytinis penkiametis Paulius Svetnickas.

Tradicinis afrikietiškas menas kuriamas iš natūralių medžiagų – akmens, molio, medžio, odos, todėl mokiniai savo darbuose atkartojo kai kuriuos jiems patikusius meno elementus.

Projekte “Solidarumo mokyklos Baltijos šalys” dalyvavę mokytojai,  būrelių ir studijų vadovai  į užsiėmimus su ugdytiniais integravo pokalbius, mini diskusijas, žaidimus, filmų  peržiūras  ir kitus aktyvaus mokymo ir susipažinimo būdus su Afrikos šalimis.

Daugelio projekto veiklų iniciatoriai buvo patys mokiniai. Projekte aktyviai dalyvavo ir organizavo įvairias veiklas Kauno moksleivių techninės kūrybos centro jaunų žurnalistų studijos narės kartu su vadove Liudmila Kazlauskiene.

Prisilietimas prie spalvingos Afrikos kultūros padėjo ne tik atrasti nuostabius meninių vertybių klodus, bet ir skleistis projekto dalyvių kūrybinei fantazijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.