Poezijos pavasaris 2019


Poezijos pavasaris – kasmetinis tarptautinis poezijos festivalis, kurį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.
Festivalis rengiamas kasmet nuo 1965 m. pradėtas rengti pažymint poetės Salomėjos Nėries 20-ąsias mirties metines. Pirmojo poezijos pavasario iniciatorius ir pirmasis laureatas – Justinas Marcinkevičius. Renginio simbolis – Stasio Krasausko „poezijos paukštė“.
Per keletą dienų įvyksta apie penkiasdešimties susitikimų. Susitikimai vyksta įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Kasmet rengiama poetų konferencija, kurioje poetai ir kritikai diskutuoja apie įvairias literatūrinio pasaulio aktualijas.
Festivalio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“. Festivalio dienomis pagerbiami ryškiausi praėjusių metų poetai, įteikiami prizai už poezijos vertimus į lietuvių kalbą, už lietuvių poezijos vertimus į kitas kalbas, už svariausią debiutą almanache, pagerbiamas aktorius poezijos skaitovas.
Kaune, Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje, tradiciškai vainikuojamas „Poezijos pavasario“ laureatas. Nuo 2013 m. laureatui dar įteikiama ir Maironio premija.
Tarptautinio poezijos festivalio Poezijos pavasaris-2019 laureatu tapo vertėjas, poetas, literatūros kritikas Marius Burokas. Lietuvos rašytojų sąjunga šiam rašytojui pasiūlė skirti Kauno miesto savivaldybės įsteigtą Maironio premiją už pernai išleistą knygą „Švaraus buvimo“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018).
M. Burokas yra išleidęs keturias poezijos knygas: „Ideogramos“ (1999), „Būsenos“ (2005), „Išmokau nebūti“ (2011), „Švaraus buvimo“ (2018).
Į lietuvių kalbą jis yra vertęs Charleso Bukowskio (Čarlzo Bukovskio), Hunterio S. Thompsono (Hanterio S. Tompsono), Samuelio Becketto (Samuelio Beketo), Howardo Phillipso Lovecrafto (Hovardo Filipso Lovkrafto), Alleno Ginsbergo (Aleno Ginzbergo), kitų JAV, Kanados, Australijos rašytojų poeziją.