Performansas „Prekybos žmonėmis mugė Kaune”

Pagal Pasaulinį vergovės indeksą visame pasaulyje į šiuolaikines vergoves formas yra patekę apie 17 000 lietuvių. Todėl svarbu dažnai ir įvairiais būdais skleisti šią informaciją.

Vieną iš naujų prevencinės informacijos formų paruošė bendruomenės pareigūnas Darius Joneikis. Kartu su Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centro mokiniais, Mykolo Riomerio universiteto studentais buvo pirmą kartą Lietuvoje organizuojama Rotušės a., Kaune performansas “Prekybos žmonėmis mugė Kaune”.

Šis renginys buvo skirtas Europos Sąjungos kovos prieš prekybą žmonėmis dienai paminėti. Taip pat Šv Mortos iniciatyvinės grupės veiklai reprezentuoti. Performanso metu buvo siekiama šokiruoti praeivius.  Buvo demonstruojamos keturios prekybos žmonėmis formos: prostitucija, fiktyvi santuoka, vergiškas darbas bei nepilnamečių įtraukimas vykdyti vagystes. Trumpi epizodai kuriami kas valandą po 15 minučių, o tarp vaidinimų vyko diskusijos šiomis aktualiomis temomis.

Tarp vaidinimų “Lietuvos Caritas”, KOPŽI (Kovos su prekybos žmonėmis ir išnaudojimo centro), Kapelionas T.Karklys ir kiti socialiniai partneriai teikė patarimus ir supažindindavo su tam tikromis grėsmėmis.

„Prekybos žmonėmis formos yra įvairios ir jos nuolat kinta, ne visada yra iškart pastebimos, tad kalbėti apie šią problemą – privalu. Daugelis mūsų gali net nesuvokti, jog tokie dalykai gali vykti visai šalia mūsų. Labai svarbu šviesti visuomenę šiuo klausimu, kad susidūrus su tokia situacija, žmonės ją atpažintų, netylėtų ir praneštų apie tai“, – teigia Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai.