PaKaba 2014

Lietuvos  jaunųjų  dizainerių konkursas „PaKaba 2014“ – tai tradicinis Kauno moksleivių techninės kūrybos centro renginys, kuris organizuojamas kasmet skatinti jaunus, gabius ir talentingus dizainerius kurti, atsiskleisti, padėti jiems surasti nišas tolesnei veiklai. „PaKaba” puikus mados renginys Kauno miesto gyventojams ir svečiams, populiarinantis mados, kaip meno formos, kultūrą bei pristatantis respublikos jaunų menininkų kūrybą.Tai mokinių ir mokytojų kūrybą atskleidžiantis šou, kurio metu kiekvienas renginio dalyvis demonstravo savo sukurtus drabužius iš įvairiausių medžiagų.

Respublikinis jaunųjų dizainerių konkursas „PaKaba 2014“ šiais metais pakvietė enografinės temos „Raštai iš močiutės skrynios“ kolekcijose iš išnaudoti visas įmanomas kūrybines išraiškos priemones, padedančias atskleisti tautinės tekstilės paveldo turtingumą, prasmingumą, savitumą ir jį įdomiai perkelti į šias dienas. Šią temą konkurso organizatoriai planuoja plėtoti.

„Mane mada žavi – asme­ni­nio san­ty­kio sukū­rimu. Man mada – este­tika, indi­vi­dualu­mas ir asme­ni­nis sti­lius. Įdo­miau­sias momen­tas, kai ant podiumo pri­sta­tyti kūrėjų dar­bai atsi­du­ria gat­vėje, nusi­lei­džia į kas­dienį lyg­menį“ – kalbėjo jaunieji dizaineriai.

Mada vyksta kasdien, o savo žymę joje palieka ne tik istorija, bet ir politika, ekonomika, menas. Mada yra neatsiejama kultūros dalis: tai kasdienio gyvenimo alsavimas ir atspindžiai visur, kur bepažvelgsi.

Lietuvos Jaunųjų dizainerių konkurse „PaKaba 2014“ dalyvavo 186 mokiniai, 28 kolekcijos iš 9 Lietuvos miestų: Birštono, Visagino, Marijampolės, Kalvarijos, Telšių, Panevėžio, Vilniaus, Kauno bei Kauno rajono.

Klasikos kategorijoje – 10 kolekcijų:

Avangardo – 10 kolekcijų;

Etnografine tema „Raštai iš močiutės skrynios“ – 8 kolekcijos.

Kolekcijos „Etnogarsiai“ ir „Baltų mitai“, kurias paruošė VDA Telšių fakulteto, Aprangos ir mezgimo dizaino studija, dalyvavo svečio teisėmis.

Lietuvos jaunųjų dizainerių konkurso „PaKaba 2014“vertinimo komisijoje dalyvavo: Ligita Galvydienė, siuvimo vyresnioji mokytoja, Loreta Šulgaitė – Kvietkauskienė, dailės mokytoja metodininkė,Vida Matuzevičienė – dailės mokytoja metodininkė, Aida Ignatavičiūtė, dailės vyresnioji mokytoja, Virginija Daukantienė –  KTU mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto profesorė.

Dalyviai buvo vertinami pagal amžių ir kolekcijų kategorijas. Susumavus rezultatus nugalėtojai apdovanoti diplomais bei įsteigtais prizais:

·5-8 kl., klasikos kategorijoje Birštono meno mokyklos Dizaino studija, už kolekciją „Something special“;

·9-12 kl., klasikos kategorijoje Panevėžio moksleivių namų dizainerę Emiliją Vansytę už kolekciją „Laukiu lietaus“;

·5-8 kl., avangardo kategorijoje Kauno rajono Ugnės Karvelis gimnazijos „Jaunųjų dizainerių“ būrelio dizainerės: Gabrielė Česnauskaitė, Ieva Gudelevičiūtė, Urtė Raudoniūtė, Renata Poderytė, Gabrielė Ūbaitė už kolekciją „Šviečiantis sapnas“;

·9-12 kl., avangardo kategorijoje Kauno Simono Daukanto vidurinės mokyklos studijos „Stilius“ kolektyvinis darbas  „Tiesiog šerbetas“;

·5-8 kl., etnografine tema „Raštai iš močiutės skrynios“ kategorijoje KMTKC, Tapyba ant šilko būrelio dizainerės: Karolina Vitkauskaitė, Roberta Lekavičiūtė, Vytautė Slučkaitė, Sonia Milukaitė už kolekciją „Praeitis dabartyje“;

·9-12 kl., etnografine tema „Raštai iš močiutės skrynios“ kategorijoje Kalvarijos savivaldybės kultūros centro kolektyvo „Mis-A“ dizainerė Ema Giedraitytė už kolekciją „Aušta aušrelė“.

Konkurso dizaineriai ir kolektyvai įvertinti nominacijomis pagal kriterijus ir apdovanoti  padėkomis bei įsteigtais prizais:

·   Modelių konstrukcinis sudėtingumas: 9-12 kl., klasikos kategorijoje Panevėžio moksleivių namų dizainerę Emiliją Vansytę už kolekciją „Laukiu lietaus“;

·   Idėjos originalumas: 9-12 kl., etnografine tema „Raštai iš močiutės skrynios“ kategorijoje Kalvarijos savivaldybės kultūros centro kolektyvo „Mis-A“ dizainerę Emą Giedraitytę už kolekciją „Aušta aušrelė“.

·   Kolekcijos vientisumas ir spalvinis sprendimas: 5-8 kl., klasikos kategorijoje Birštono meno mokyklos Dizaino studiją už kolekciją „Something special“;

·   Kostiumo išbaigtumas  ir estetinis vaizdas: 9-12 kl., klasikos kategorijoje Kauno Juozo Grušo meno vidurinės mokyklos dizaineres: Indrę Vaitkevičiūtę ir Kotryną Saulėnaitę už kolekciją „Žinutė išoriniam pasauliui“;

·   Kolekcijos pristatymo teatrališkumas: 5-8 kl., avangardo kategorijoje Kauno rajono Ugnės Karvelis gimnazijos „Jaunųjų dizainerių“ būrelio dizaineres: Gabrielę Česnauskaitę, Ievą Gudelevičiūtę, Urtę Raudoniūtę, Renatą Poderytę, Gabrielę Ūbaitę už kolekciją „Šviečiantis sapnas“;

Renginio rėmėjai : Ūkininko patarėjo priedas– žurnalas „Šeimininkė“, Žurnalas „Mada. Loficiel“, Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra,  Tapytojas Virginijus Kašinskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.