Naktigonė


Išnykęs, mūsų akimis toks romantiškas, naktinio arklių ganymo paprotys vieną vakarą atgimė Kauno tvirtovės I forte. Besidominčius istorija ir senosiomis lietuvių tradicijomis, organizatoriai sukvietė į naktigonę, Noreikiškėse, prie pat ribos su Aleksotu. Greta – Marvelės upelio slėnio, Kamšos botaninio-zoologinio draustinio ribų.
Vieną vakarą čia atgijo sena, jau išnykusi lietuviška tradicija, vasaros ir ankstyvo rudens naktimis iki aušros pievose ganyti žirgus ar galvijus. Smalsuolius pasitiko deglais išpuoštas fortas bei persirengę personažai.
Renginio lankytojai taip pat susipažino su daugeliui visiškai nepažįstama vieta.
Kauno tvirtovės I fortas yra vienas mažiausiai urbanizuotų miesto fortų, todėl žmones domėjosi, koks veiksmas čia vyko karo metais. Kaip ir kitų Kauno tvirtovės fortų, daugelis I forto įtvirtinimų iškilo 1882–1887 m. Šio forto paskirtis buvo dengti nuo vokiečių Kauno tvirtovę iš vakarų pusės..
Ir šiandien masyvūs antžeminiai pastatai, virš pylimų iškelti apmūryti vėdinimo kanalai – svarbūs kraštovaizdžio akcentai.
Apsižvalgiusius po forto teritoriją, organizatoriai pakvietė patogiai įsitaisyti forto vidiniame kiemelyje ir pamatyti naktigonės inscenizaciją. Čia ne tik į dangų kilo laužo dūmai, bet ir ganėsi žirgai, skambėjo piemenėlių dainos, gitaros ir smuiko garsai. Išalkusieji galėjo paragauti troškinio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.