Mokiniai apsilankė Vilniuje

Vilnius – Lietuvos sostinė ir didžiausias šalies miestas.  Čia visada yra ką aplankyti.

Kauno moksleivių techninės kūrybos centro moksleiviai ssusiruošė į Vilnių. Čia juos pasitiko gidė Daiva, kuri pravedė ilgą ir kupiną istorijos ekskursiją po Užupio respubliką. Moksleiviai sužinojo, kad besiplečianti meninės orientacijos Užupio bendruomenė pasiskelbė „Nepriklausoma Užupio Respublika“, todėl kiekvienais metais, balandžio 1 d., Užupyje įspūdingai minima „Neprigulimybės diena“. Mokiniai aplankė ir Užupio angelą, kuris tariamai išsirito iš kiaušinio; paskaitė šios respublikos konstituciją, išverstą į įvairias užsienio kalbas ir žyminčią, kad čia kiekvienas žmogus gali rasti sau vietą. Ekskursiją gidė užbaigė įspūdingu panoraminiu vaizdu nuo kalno, kur matėsi Vilniaus miesto stogai ir lapus beskleidžiantys medžiai.

Atvykusius į TV3 ekskursantus pasitiko žurnalistė ir žinių vedėja Donata Račaitė, Ji prieš daugiau nei 10 metų taip pat lankė moksleivių techninės kūrybos centro TV laidų vedėjų būrelį. Ji paaiškino, kaip kuriamas reportažas bei atskleidė, kas vyksta „už kadro“. Jaunieji TV žurnalistai (medijos ir komunikavimo programos mokiniai) nepraleido progos paimti interviu iš TV3 darbuotojų.

Studijoje, kurioje filmuojamos kiekvienos dienos žinios, Donata Račaitė plačiai papasakojo apie savo dienotvarkę ir  kelią, kuris vedė iki dabartinio darbo;

Naglis Šulija, daug metų pranešinėjantis orus per TV3 televiziją, pasakojo, kaip jis kiekvieną dieną ruošiasi savo pranešimui ir supažindino jaunuolius su filmavimosi subtilybėmis. Naglis sudomino moksleivius savo netradiciniu kalbos būdu ir juokeliais apie pirmųjų laidų nesėkmes. Studijoje mokiniai pamatė kaip ruošiamasi laidų filmavimui. Sutiko į pokalbių laidas atvykusius:  pretendentą į prezidentus Gitaną Nausėdą, kunigą Ričardą Doveiką.

Du radijo laidų vedėjai iš „Power hit radio“ parodė moksleiviams, kaip reikia „išeiti į eterį.

Prie televizijos bokšto mokinius pasitiko „Telecentro“ komunikacijos vadovas Valdas Kaminskas.
 Jis papasakojo apie tai, kaip bokšte minima sausio 13-oji, apibūdino bokšto struktūrą ir jo istoriją. Moksleiviai sužinojo, jog Vilniaus televizijos bokšto aukštis virš 320 metrų; taip pat, kad jis aukščiausias pastatas Lietuvoje ir yra įtrauktas į pasaulio aukščiausių pastatų sąrašą.

Antrame aukšte, kuriame stovi siųstuvai, ekskursantai sužinojo, kaip iš studijos į visų žiūrovų ekranus patenka laidos bei filmai. Tuomet jie pakilo dar aukščiau, virš kavinės „Paukščių takas“, ir galėjo grožėtis saulės nutvieksto Vilniaus panorama. Jaunuoliai netgi atpažino vietas, kurias šiandien buvo aplankę, bei pasidarė daug nuotraukų.