Lietuvos mokinių filmų konkursas „Vietovardžiai“

Konkursas „Vietovardžiai“. Rezultatai
Kauno moksleivių techninės kūrybos centro organizuotame trumpo metražo filmų konkurse „Vietovardžiai“, kuris pakvietė mokinius susipažinti su etnologine, istorine, kultūrine ir kita svarbia informacija glūdinčia gyvenamųjų vietų vardų reikšmėse t. y. vietovardžiuose, dalyvavo 430 mokinių ir mokytojų.
Konkursui buvo pateikti 57 filmai .

Konkursas organizuojamas pagal projektą „Kūrybinio ugdymo programa „Kadras“ ir skirtas pažymėti 2019 Vietovardžių metų minėjimui.
Konkurso „Vietovardžiai“ darbų vertinimo komisijoje dalyvavo:
Laimutė Vaitiekūnienė – Kauno moksleivių techninės kūrybos centro direktorė
Gediminas Jankauskas – kino istorikas, kino kritikas, lektorius
Ivanas Kuzminas – vizualinių menų mokytojas ekspertas
Sigitas Valadka – žurnalistas, Init TV programų vadovas
Donata Račaitė – TV3 žurnalistė, žinių vedėja
Eglė Šepetytė – TV3 žurnalistė

LIETUVOS MOKINIŲ FILMŲ KONKURSO „VIETOVARDŽIAI“ REZULTATAI
I vieta
už filmą „GEOCACHING: Veisiejų rebusas“
Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos kino klubo nariams Gabrielai Branickajai, Mariui Janulevičiui, Dominykui Tumui, Ričardui Eigim, Edvard Pšenicin (vadovas Marius Janulevičius)

II vieta
už filmą „Aleksotas – Aleksoto legenda“
Kauno moksleivių techninės kūrybos centro kino studijos „Kadras“ nariams Austėjai Ūdraitei, Samanthai Cugino, Aidai Solovjovaitei, Rugilei Brukaitei, Tadui Gruodžiui, Smiltei Butkytei (vadovė Danguolė Čiurlionienė)

II vieta
už filmą „Lietuva prasideda nuo Jonavos“
Jonavos Justino Vareikio progimnazijos 6 c klasės mokiniams Melitai Tauginaitei, Nojui Grinskiui (mokytoja Diana Kizogian)

III vieta
už filmą „Diena prie Saidės“
Vilniaus savivaldybės Grigiškių Šviesos gimnazijos mokiniams
Ignui Muntrimui, Jokūbui Žemaičiui, Mantui Mačiukui, Martynui Jašinskui (mokytoja Vijolė Petrošienė)

III vieta
už filmą „Gražiausias vardas – Veliuona…“
Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos 6 klasės mokiniams Gerdai Bakšytei, Gerdai Golubovskytei, Gabijai Gerulaitytei, Tautvydui Gerulaičiui, Aurimui Plaušiniui, Vidmantei Letukaitei, Rokui Maskolaičiui, Skaistei Andrikytei, Kotrynai Džiaugytei ir IG klasės mokiniui Deividui Čelkiui (mokytoja Jovita Mišeikienė)

III vieta
už filmus „Jieznas“ ir „Parodos kalnas“
Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos studijos „Už kadro“ nariams Ievai Igoninaitei, Herkui Stankevičiui,Nedui Kerpei (vadovas Ivanas Kuzminas)

III vieta
už filmą „Šalčios žemės padavimai, aiškinantys vietovardžių kilmę“
Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos mokiniams
Pavel Ozarovski, Augustin Ozarovski (mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska)

III vieta
už filmą „Utenoskrašto vietovardžiai“
Vilniaus „Animacijos mokyklos“ autorių kolektyvo, Utenos miesto ir rajono moksleivių grupių nariams (vadovai Valentas Aškinis, Jūratė Leikaitė-Aškinienė)

Nominacija
KŪRYBINIAI IEŠKOJIMAI
Už filmą „Senosios raguvos. Šeškinės parkas“
Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos 7 a klasės mokinėms Viktorijai Ivanikovai, Milanai Zacharovai (mokytoja Ana Bernatovič)

Už filmą „Alytupis“
Alytaus Piliakalnio progimnazijos 8 klasės mokiniams Tomui Klizai, Deimantui Kamarauskui, Andriui Rakauskui, Arnui Baranauskui, Saulei Aleknavičiūtei (mokytoja Loreta Blaževičienė)

Už filmą „Didysis laimėjimas. Apuolė“
Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro studijos „Febas“ nariui Matui Lileikiui (mokytojai Vida Karlovienė, Valdas Ramanauskas)

Už filmus „Kaimelis, kitoks nei kiti“ ir „Stakliškės“
Kauno moksleivių techninės kūrybos centro mokiniams Karolinai Žilinskaitei, Matui Balnanosiui, Kauno Martynui Stundžiai, Miglei Kertenytei, Urtei Rakauskaitei (mokytojai Liudmila Kazlauskienė, Viktoras Jurčenko)

Už filmą „Kaip atsirado Rasų kapinės“
Vilniaus Antano Vienuolio progimnazijos 7 klasės mokinių grupės ,,Vienuoliečiai“ nariams Vykintei Milickytei, Loretai Paulauskienei, Rokui Būgai, Augustui Žiliui, Gabijai Toločkaitei, Vestai Juodonytei, Rugilei Ribinskaitei, Rugilei Petrauskaitei, Regvitai Voitkevič, Justinai Michailiovaitei, Lukrecijui Griškoičiui (mokytoja Loreta Paulauskienė)

Už filmą „Palemono istorija“
Kauno Palemono gimnazijos I b klasės komandos nariams Edvinui Kairiūkščiui, Eigirdui Daukšiui, Miglei Mockutei, Saulei Petkevičiūtei (dir. pavaduotoja Rasa Strabulienė ir mokytoja Rita Agurkienė)

Už filmą „Praeities kaimai“
Panevėžio ,,Žemynos“ progimnazijos 8 b klasės mokinėms Aelitai Entkutei, Gretai Stakionytei, Beata Jakštaitei, Vidai Entkuvienei (mokytoja Liudmila Putauskienė)

Už filmą „Velnio pėda“
Ignalinos r. Didžiasalio Ryto gimnazijos mokiniams
Skaidrei Pauliukėnienei, Juozui Navickui, Edvinui Veličkai, Jurgitai Pauliukėnaitei, Algirdui Pauliukėnui
(mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė)

Už filmus „Vilijampolė“ ir „Rokai“
Kauno moksleivių techninės kūrybos centro kino studijos „Kadras“ nariams Benui Bačkaičiui, Dovydui Lerner, Ignui Skrelevičiui, Jokūbui Šumskui (vadovas Ivanas Kuzminas)

Už filmus „Zasinyčių miško Dijokalnis“ ir „Apie Zasinyčių kaimą Kupiškio rajone“
Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos jaunųjų žurnalistų būrelio nariams Auridui Meškeliui, Aurelijui Jonučiui, Matui Paslauskui, Adelei Baronaitei, Auritai Trasykytei, Rimgailei Mergiūnaitei (būrelio vadovė Danutė Miknevičienė)

Padėka
Už filmą „Kalbančiais labirintų vingiais“
Vilniaus Radvilų gimnazijos mokinei Aistei Mitkutei (mokytoja Daina Balčienė)

Už filmą „Kražantė“
Kražantės progimnazijos 7 a klasės mokiniams Nojui Astrauskui, Egidijui Dukui, Emai Mikuckytei (mokytoja Dalia Balčiūnienė)

Už filmą „Pilaitė“ Daniel Tylingo

Už filmą „Raktų medis“
Karolinai Mosteikaitei

Už filmą „Jurbarkas“
Vaiko gerovės centro „Gynia“ auklėtiniams Ritai Abraitytei, Ričardui Abraičiui, Jagminaitei Miglei, Jagminaitei Modestai, Neringai Griniūtei, Gabrieliui Belkevičiui, Gabijai Bartušytei, Mantvydui Bartušiui, Nekrošiui Rūteniui, Nekrošiui Gražvydui
(socialinės darbuotojos Kristina Bašinskaitė, Milena Tulickaitė, Vaida Marozaitė, Loreta Petlinskienė)

Už filmą „Gornostajiškės“
Dominikai Babravičiūtei (vadovė Renata Babravičienė)

Už filmą „Vietovardžiai“
Karolinai Volochovičiūtei (Renata Babravičienė)

Už filmą „Kaip atsirado Mosėdis?”
Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos mokiniams
Donatui Šimulynui, Dovydui Katkauskui

Už filmą „Šiaulių Akmenų rūža“
Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos 10 klasės mokiniams Mikaeliui Nizovec, Dianai Kozlovai, Julijai Moldavancevai, Jekaterinai Romanovai

Darbai priimami iki 2019-11-15
Konkurse gali dalyvauti įvairių ugdymo įstaigų mokiniai. Dalyvių amžius neribojamas.
Darbus pateikti el. p. jonas@kadras.lt; Reikalavimai:
1.Trukmė ne daugiau 7 min.
2.Filmas turi atitikti konkurso temą – turi būti pasakojimas apie Lietuvos vietovardžius ir jų kilmę.
3. Konkursui pateiktų ir reikalavimus atitinkančių filmo vertinimo kriterijai:
– atitikimas temai;
– idėja;
– temos atskleidimas;
– originalumas.

Filmo kūrėjai gali laisvai pasirinkti kuriamo filmo žanrą (dokumentika, vaidyba, animacija), filmas gali būti kuriamas pasitelkus įvairias vaizdo priemones, animaciją, kompiuterinę grafiką ir kt.

2019-konkurso-nuostatai tikslinta

filmografinė kortelė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.