Laureatai apdovanoti Kauno Rotušėje

Dar pavasarį Kauno moksleivių techninės kūrybos centras pakvietė visus Lietuvos moksleivius, kurie mėgsta laisvalaikiu fotografuoti, rašyti, filmuoti, montuoti ar smagiai kūrybiškai leisti laiką, dalyvauti net trijuose konkursuose. Tereikėjo sugalvoti idėją, paieškoti informacijos.
Dalyvavimas įvairiose varžybose ar konkursuose sudaro galimybę pasitikrinti žinias, gebėjimus, o apdovanojimai motyvuoja dar labiau pasistengti. Beje, buvę abiturientai sako, kad ši patirtis labai padėjo laikant egzaminus: atsirado įprotis susikaupti, susidoroti su įtampa bei parodyti geriausius rezultatus.
Gruodžio mėn. 6 d. Kauno Rotušės suolininkų salėje į iškilmingą laureatų apdovanojimo šventę susirinko virš šimto Lietuvos mokinių su mokytojais: : Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos, Šalčininkų r. Jašiūnų M.Balinskio gimnazijos, Vilniaus Radvilų gimnazijos, Kauno MTKC , Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos, Šeduvos gimnazijos, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, Molėtų gimnazijos, Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro ir kitų. Tai trijų respublikinių konkursų dalyviai: Lietuvos mokinių filmų konkurso „GATVĖS IR ASMENYBĖS“, kuris vyko pagal projektą „Mokinių vizualinės informacijos kūrybos programa „Gatvės ir asmenybės“, vaizdo reportažų konkurso „Kadro nominacijos 2018“ ir fotoreportažų „Krištolinis objektyvas 2018“.
Renginį pradėjo Kauno moksleivių techninės kūrybos centro direktorė Laimutė Vaitiekūnienė. Ji pasidžiaugė, kad mokiniai aktyviai dalyvauja konkursuose, vaizdo ar foto reportažuose atskleidžia savo požiūrį į reiškinius, įvykius. Peržiūrint konkurso „Gatvės ir asmenybės“ filmus matėsi, kad jaunimas informacijos ieškojo ne tik „Vikipedijoje“, bet lankėsi muziejuose, archyvuose, kalbino žmones.
Apdovanojimų renginys prasidėjo ne dovanomis, bet žinių apie Lietuvą pasitikrinimu. Visi dalyviai buvo pakviesti pasirinkti draugą ir sudaryti dviejų narių komandą. Viktorinos klausimai tiko visoms amžiaus grupėms. Mokytojai taip pat jungėsi į komandas su mokiniais. Daugelis vaizdo klausimų buvo sudaryti iš konkursinių filmų fragmentų, iš informacijos skambėjusios mokinių darbuose. Viktorinos rezultatai parodė, kad renginio dalyviai – mokytojai ir mokiniai – Lietuvos istoriją išmano.
Lietuvos mokinių filmų konkurse „GATVĖS IR ASMENYBĖS“, kuris vyko pagal projektą „Mokinių vizualinės informacijos kūrybos programa „Gatvės ir asmenybės“, dalyvavo virš 150 mokinių iš 11 Lietuvos miestų ir miestelių. Jie konkursui pateikė 26 filmus. Šio konkurso tikslas buvo paskatinti mokinius domėtis iškiliomis Lietuvos asmenybėmis ir miestų bei miestelių gatvių istorija – filmuose papasakoti apie asmenybes ir jų vardais pavadintas gatves. Konkursui pateiktus filmus aptarti renginio vedėjos pakvietė vertinimo komisijos narį, Karo istorijos rekonstruotoją Vaidotą Valavičių.
Lietuvos mokinių filmų konkurso „GATVĖS IR ASMENYBĖS“ vertinamo komisijai teko smarkiai pasiginčyti kol paskelbė rezultatus. Netgi atsirado nominacija „Už kūrybingą temos išpildymą“ . Šią nominaciją pelnė filmas „Įžiebęs kibirkštį“, kurį kūrė Mykolas Peleckas, Gedas Pelenis iš Šeduvos gimnazijos jų mokytoja Virginija Diržinauskienė. Beje komisija susumavusi rezultatus šiam filmui skyrė 3 vietą.
Šiame renginyje taip pat buvo apdovanojami vaizdo reportažų konkurso „Kadro nominacijos 2018“ laureatai. Šiame konkurse dalyvavo mokiniai iš penkių Lietuvos miestų. Kiekvienai iš 9 nominacijų buvo pristatyta net po 5 darbus.
Kadangi fotografija yra medijų dalis todėl šiame renginyje buvo apdovanojami ir respublikinio jaunimo fotoreportažų konkurso „Krištolinis objektyvas 2018“ laureatai. Jiems kartu su prizais bei diplomais buvo įteikiamas ir šio konkurso katalogas. Darbus komentavo fotomenininkė, konkurso vertinimo komisijos narė fotomenininkė Milda Kiaušaitė.
Konkursų „Gatvės ir asmenybės 2018“ ir „Kadro nominacijos 2018“ grupėje „Reportažas „Laisvalaikis“ laureatai, Vilniaus Laisvės gimnazijos Kino klubo nariai, apie savo įspūdžius Kaune ir renginyje dar tą pat vakarą sukūrė filmuką https://www.youtube.com/watch?v=Iv4jWGCeV4I, o plačiau apie renginį galima pamatyti TV laidoje „Objektyvas“ Nr. 24, kuri netrukus bus parodyta per televizija, INIT EXTRA kanalu, o vėliau patalpinta www.kadras.lt. Renginį vedė Kauno MTKC multimedijos žurnalistikos studijos narės Goda Čeponytė ir Vesta Kubiliūtė, jos taip yra ir TV laidos „Objektyvas“ kūrybinės grupės narės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.