Laisvė

http://vimeo.com/154853893 Iš ryto išeinu į gatvę ir jaučiuosi laisvas. Kodėl?

Ar esu laisvesnis už tą paukštį?

Ir apskritai kas yra laisvė?

Ir nuo ko laisvė?

Tai svarbu žinoti. Kur rasti tą tašką, nuo kurio galima išmatuoti, priklausome nuo kažko ar ne, kieno nors veikiami ar ne?

Žmogus, kaip vienintelė mąstant būtybė žemėje , gyvena vadovaudamasis savo susikurtais ir aplinkos įtakotais principais, nuostatomis. Visi turime savo vertybių skalę, skiriasi tik jos sudėties elementai, hierarchiškumas.

Kiekvienas žmogus žodį laisvė suvokia skirtingai , nes kiekvienas yra individuali asmenybė , turinti savą vertybių sistemą. Laisvas žmogus – laisva šalis. Kas tai yra laisvė, ar mokame elgtis su ja, ar laisvė tai pirmiauia atsakomybė.

Kita vertus, daugelis žmonių laisvę supranta kaip galimybę rinktis. Garsus lietuvių daininkas Andrius Mamontovas viename interviu apie Lietuvos laisvės 20-metį, paklaustas, kas jam pirmiausia yra laisvė, nedvejodamas atsakė – galimybė rinktis.

Laisvei reikia priaugti, prinokti. O tai įvyksta darant visa, kas augina supratimą apie laisvę. Yra sena išmintis, kuri rodo kelią į laisvę: Visa, ko norite, kad žmonės jums darytų, jūs jiems darykite.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.