Dizaino savaitė

http://vimeo.com/129401634 Kūrybinio ugdymo ir informavimo programa „Kadras“

„Dizaino savaitės” idėja Lietuvoje nuvilnijo prieš dešimtmetį, Lietuvos dizaino forumo (toliau LDF) iniciatyva, o šiandien tai didžiausias Lietuvoje dizainui skirtas renginys. Kaune „Dizaino savaitė” organizuojama LDF partnerių – dizaino salono “ Interjero erdvė” jau ketvirtą kartą. Šiemet kauniečiai bei miesto svečiai turėjo progą apsilankyti daugiau nei šešiasdešimtyje renginių.

Net ir išrankiausių dizaino gerbėjų lūkesčius bandė patenkinti įvarių sričių estetikos, dizaino ir inovacijų atstovai. Renginių įvairovė prasidėjo nuo šiukšlių lobynų ieškojimų, mados mugės ar dviračių medžio iki šiais metais būtent Kaune vykusių „Dizaino savaitė 2015” dūzgių su Jurgiu Didžiuliu. Gegužės 6 dieną dizaino salone „Interjero erdvė“ vyko konferencija – diskusija tema „Kaunas: šiukšlynų lobynai / Kaunas: Trash to Treasures. Pradžia.”, kurioje apie vartotojiškumą, rūšiavimą diskutavo Lietuvos ir Suomijos dizaineriai bei atliekų tvarkymo įmonės “Žalvaris” atstovai. Ši konferencija buvo lyg įvadas į kūrybines lietuvių ir suomių dirbtuves, besitęsusias visą savaitę, mat gegužės 7 – 9 dienomis „Ryšių kiemelis 837“ vyko kūrybinės dirbtuvės „Kaunas: šiukšlynų lobynai / Kaunas: Trash to Treasures.“ Tomis dienomis suomių ir lietuvių dizaineriai iš nebenaudojamų daiktų, gamybinių atliekų ir kito šlamšto kurė įvairius baldus ir originalias instaliacijas. Taip bevertėmis laikomos medžiagos tapo naudingos, o dalyviai turėjo galimybę sužinoti, kaip pasigaminti reikalingų daiktų ar tiesiog senuosius prikelti naujam gyvenimui. Menininkai už darbą nereikalavo honorarų, mat jų darbai buvo parduodami aukcione „Dizaino savaitė 2015” dūzgių metu – pinigai buvo skirti Kauno moksleivių techninės kūrybos centrui (toliau MTKC), rūbų modeliavimo grupės veiklai vystyti.

Kauuo moksleivių techninės kūrybos centro rūbų modeliavimo būreelis, atsidėkodami „Dizáino saváitė 2015” dūzgių metù pristatė rūbų kolekciją ìš netradìcinių medžiagų.

Gegužės 4 – 8 dienomìs Kauno moksleiivių tèchninės kūrybos centree atvirų durų savaitėje „Kártu. Linksmaĩ. Kūrýbiškai” vyko kūrybines keramikos, odos, dizaino, pynimo ìš vytelių ir jaunųjų amatininnkų dirbtuvėlės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.