Susitikimai “Lietuvos ryte”

http://vimeo.com/144590716 (Respublikinio jaunimo vaizdo reportažų konkurse „Kadro nominacijos 2015“ I vieta „Kultūriniai renginiai ir laisvalaikis“ reportažų grupėje. Reportažą ruošė TV laidų kūrėjų studijos narės Aurelija Kemežytė, Ramunė Blankaitė, Debora Gvazdikaitė, Goda Šedytė)

Spalio mėnesio viduryje mes, projekte “Kūrybinio ugdymo ir informavimo programa “Kadras”  dalyvaujantys mokiniai, apsilankėme Vilniuje. Pirma stotelė buvo „Lietuvos Ryto“ televizijos studijoje, kurioje filmuojamos laidos „Viskas aišku“, „Nuoga tiesa“, „Patriotai“ ir kitos. Tenai stebėjome, kaip ruošiamasi filmuoti laidą „Viskas aišku“. Tądien buvo šios laidos vedėjos Rūtos Janutienės gimtadienis. Mes jai įteikėme gėlių puokštę ir paprašėme atsakyti į keletą klausimų.  Interviu metu ji pabrėžė, kad jeigu  kam nors atrodo griežta, iš tikrųjų yra tik smalsi ir pajuokavo, kad sunkiausia ruošiantis laidai jai yra grimavimas. Taip pat turėjome galimybę pakalbinti jos dukrą Ievą Grinavičiūtę, kuri yra žurnalistė, laidų redaktorė, užsiima montavimu ir prižiūri, kad visi būtų savo vietose. Ji mums paaiškino, kodėl yra dvi laidos „Viskas aišku“ vedėjos (Rūta Janutienė ir Saulė Pauliuvienė). Tai jūs galite išgirsti peržiūrėję TV reportažą.

Vėliau turėjome laisvo laiko pavaikščioti po Gedimino prospektą ir papietauti, o 13:30 mūsų jau laukė „Lietuvos Ryto“ savireklamos vadovė Ugnė Šlapikaitė.  Ji papasakojo apie „Lietuvos Ryto“ įmonių grupę ir perdavė žodį Timūrui Augusevičiui, kuris televizijoje užsiima įvairiais darbais, tokiais kaip pavyzdžiui:  laidų vedėjo, operatoriaus, montuotojo, garso režisieriaus ir redaktoriaus.  Jis daug ir įdomiai pasakojo apie įvairiąveiklą, su kuria susiduria televizijoje, supažindino su televizijos programų kūrimo technine dalimi ir rekomendavo pasidomėti lrytas.tv laida „Šimtaveidis“ (http://tv.lrytas.lt/zyme/simtaveidis). Labai džiaugėmės, kad interviu davė laidų vedėjai Marius Jančius ir Daiva Žeimytė. „Lietuvos Ryto“ žinių vedėjas M. Jančius pažymėjo, kad laidos vedėjo darbas yra labai atsakingas, nes jį stebi tūkstančiai televizijos ir interneto žiūrovų, kartais būna nesmagu kai per klaidą „koalos tampa pandomis“. Žurnalistė Daiva Žeimytė pokalbyje pasidžiaugė, kad jaučiasi „savo rogėse“, šis darbas jai patinka, nes reikalauja nuolat tobulėti ir būti įvykių sūkuryje.

Pakeliui į Kauną užsukome į „Lietuvos Ryto“ spaustuvę Vievyje. Sužinojome, kad čia spausdinama apie 40 laikraščių. Savaitgalio „Lietuvos Ryto“ laikraščiui atspausdinti sunaudojama 50 kilometrų popieriaus. Darbuotojai pasakojo, kad visa giraitė medžių telpa į 15 kilometrų popieriaus ruloną

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.