Kuriame TV laidą

     Žaismingas mokinių užsiėmimas „Kuriame TV laidą“ Kauno moksleivių techninės kūrybos centre multimedijos žurnalistikos studijoje (vadovė Danguolė Čiurlionienė) vyko birželio mėnesį. Jame dalyvavo 12 vaikų iš įvairių  Kauno miesto mokyklų.

Renginio metu multimedijos žurnalistikos studijos narė Vesta Kubiliūtė pristatė televizijos istoriją, su dalyviais aptarė jų mėgstamas TV laidas. Studijos narės, taip pat dar mokinės,  Vesta Kubiliūtė ir Saulė Lukšaitė papasakojo apie patirtį, kurią įgijo lankydamos šią studiją.  Su atėjusiais į užsiėmimą „Kuriame TV laidą” mokiniais sutarė pabandyti paruošti trumpą žinių laidą.  Prasidėjo praktinis darbas. Mokiniai rašė žinių laidos scenarijų, Laisvės alėjoje su kamera ir mikrofonu rankose aiškinosi koks turi būti draugas.  Neišsigando, kad daug praeivių ir yra tik praeiviai,  drąsiai  klausė ir diskutavo duota tema su geranoriškais žmonėmis. Studijoje pristatė orų prognozę, aptarė aktualijas. Darbas nebuvo labai lengvas, nes reikėjo tinkamai atrodyti, sklandžiai bei taisyklingai pasakyti žodžius, kuriuos redaktorių grupelėje patys ir parašė. Keletas jaunųjų operatorių jau turėjo praktikos filmuojant, kai kurie kameros galimybes išbandė pirmą kartą. Vaikus  labiausiai pradžiugino faktas, kad ir patyrusiems laidų kūrėjams ne viskas pasiseka iš pirmo karto.

Multimedijos žurnalistikos studijos programa pasižymi interaktyvių veiklų įvairove (filmavimas, fotografavimas, vaizdo ir garso montavimas, turinio kūrimas bei pateikimas žiniasklaidai). Susipažindami su žiniasklaidos funkcijomis, informacijos šaltiniais ir jų patikimumu, diskusijų, susitikimų, interviu, reportažų ruošimo metu mokiniai tobulina kalbinės raiškos, mąstymo, filmavimo bei vaizdo ir garso montavimo įgūdžius, išmoksta aiškiai ir laisvai dėstyti mintis, kurti tiek sakytinius, tiek rašytinius tekstus, diskutuoti, pateikti ir apginti savo nuomonę.