Konstruktorių konkursą „Jaunasis technikas” organizuoja Kauno MTKC


Konstruktorių konkursas „Jaunasis technikas” organizuojamas miesto pradinių klasių mokiniams Kauno moksleivių techninės kūrybos centre tapo populiarus.
Čia atvyksta miesto ugdymo įstaigų komandos pasiruošusios įveikti ne tik miklumo, kruopštumo, bet ir žinių bei atidumo reikalaujančias užduotį.

Tiek berniukai, tiek mergaitės nori save išbandyti konstruodami automobiliukus, kurdami erdvinius modelius su 3D rašikliu, patikrindami savo smulkiosios motorikos gebėjimus bei užtvirtindami žinias viktorinoje apie techniką.
Daugiausia azarto reikalauja rungtis, kurioje reikia surinkti automobiliuko modelį iš atskirų medinių detalyčių, išmokti valdyti ir kuo greičiau jį nuvairuoti mini trasoje. Miniatiūrinis iš medžio pagamintas automobiliukas, veikiamas magnetiniais poliais, vaikams suteikia ne tik fizikinių žinių, bet yra gera atrakcija.
Kiek sunkiau sekasi atlikti kūrybinę užduotį 3D rašikliu. Tikslumo nereikalaujančios užduotys lavina ne tik fantaziją, bet ir kruopštumą.
Smalsumą sukelia smulkiosios motorikos užduotis – varstymas, pasirodo tai viena iš sunkiausių. Vaikams tenka pasukti galvas kaip įverti raištelius ir teisingai užrišti mazgus.
Susikaupti priverčia techninė žinių viktorina.
Visoms komandoms įteikiami diplomai, padėkos ir prizai. Mokiniai ir beje mokytojai džiaugiasi konkurso užduotimis, reikalaujančiomis atidumo ir miklumo.