Konkursas: “Kino olimpas”

“Kino olimpas” startavo!
Organizatoriai filmukų laukia iki balandžio 13 dienos.
Daugiau apie konkursą taip pat galite sužinoti svetainėje www.kino-olimpas.lt.

Kol olimpiniai sportininkai ruošiasi šią vasarą Londone vyksiančiai Olimpiadai ir Parolimpiadai, su video kameromis į olimpines aukštumas kviečiami kopti ir visos Lietuvos moksleiviai. Britų taryba ir Jungtinės Karalystės ambasada kartu su kino edukacija užsiimančia organizacija „Meno avilys“ skelbia žaidynes „Kino olimpas“ ir kviečia 8–12 klasių moksleivius kurti filmukus Olimpinių ir Parolimpinių žaidynių tema.

„Sportas – tai judėjimas. Kinas, video – judančių vaizdų menas. Manome, kad fiksuoti judesį judančiuose vaizduose yra įdomi, kurti įkvepianti tema, tad Olimpiados proga šiuo gražiu projektu norime paskatinti moksleivių kūrybiškumą“ – sako Artūras Vasiliauskas, Britų tarybos Lietuvos biuro vadovas.

Atsiradus kinematografui, sportas tapo vienu pagrindinių filmų siužetų. Kino režisieriai sporte rado tai, ko reikia gerai istorijai: herojus ir jų priešininkus, augančią įtampą, dramatišką pralaimėjimą arba jaudinantį triumfą. Totalitariniams režimams sporto atvaizdavimas kine leido demonstruoti valstybės galią ir konstruoti vertybes. Tuo tarpu kituose filmuose sportas tapo visuomenės kritikos įrankiu. Judančių vaizdų dinamika suviliojo ir sporto pasaulį – dokumentinis kinas ir televizijos transliacijos tapo varžybų pristatymo visuomenei priemonėmis. Draugui paklausus “Ar žiūrėjai varžybas?” vis dažniau turima mintyje TV transliacija, o ne gyvas varžybų stadione stebėjimas.

Atsižvelgiant į gausias kino ir sporto sąsąjas, konkurse „Kino olimpas“ moksleiviai gali laisvai interpretuoti sporto, Olimpiados bei Parolimpiados temą ar rinktis vieną iš siūlomų temų – „Kūno ribos“ arba „Herojus“. Organizatoriai laukia įvairaus formato filmukų: video, animacijos, foto-filmų, koliažų ar kitokių judančių vaizdų. Filmuko trukmė – iki 3 minučių. Moksleivis gali kurti vienas arba suburti iki 3 narių olimpinę ekipą.

Organizatoriai filmukų laukia iki balandžio 13 dienos.

„Kino olimpo“ vertinimo komanda, sudaryta iš kino ir sporto pasaulio atstovų-arbitrų, įvertins ir olimpiniais prizais apdovanos geriausių filmukų kūrėjus. Aukso medalio laimėtojai galės praleisti dieną su Lietuvos olimpiniu čempionu, o antrąją vietą užėmę prizininkai dalyvaus sporto laidos filmavime. Specialūs prizai numatyti ir filmukų kūrėjams, kurie kūrybingiausiai panaudos anglų kalbą, geriausiai atskleis parolimpiečių temą ir surinks daugiausiai žiūrovų balsų. Laimėtojams apdovanojimai bus įteikti šventiniame renginyje gegužės 10-ąją, Olimpinės ugnies įžiebimo dieną.

Konkursu siekiama skatinti kūrybingą skaitmeninių technologijų panaudojimą, lavinti video kūrimo ir mąstymo judančiais vaizdais įgūdžius, vizualinę kalbą ir, žinoma, didinti susidomėjimą sportu ir Londono vasaros Olimpiada.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.