Karjeros diena

http://vimeo.com/93125825 Sėkmingam karjeros keliui mokinys turi pradėti ruoštis dar mokykloje. Kas yra karjera ir kodėl ją reikia planuoti?

Šlienavos pagrindinė mokykla dalyvauja Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centro vykdomame projekte „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“, todėl ėmėsi ypatingos veiklos – organizavo Karjeros dieną. Vieną trečiadienio rytą į mokyklą susirinko net esami, bet ir buvę mokyklos mokiniai, verslininkai, socialiniai partneriai, aukštųjų mokyklų atstovai ir kiti svečiai.

Mokyklos karjeros koordinatorė Inga Gervienė pasveikino visus susirinkusius, pristatė svečius, ir pakvietė pažaisti žaidimą kokias profesijas žinai, keliaujant žodžio karjera pirmosiomis raidėmis. Pristatė mokiniams ir jų tėveliams svetainę www.MUKIS.lt ir paskatino ja kūrybingai pasinaudoti.

Lietuvos sporto universiteto docentė Vida Ivaškienė pristatė universiteto studijų programas, studijavimo galimybes ir kokių kompetencijų reikia norint studijuoti Lietuvos sporto universitete.

Intelektualųjį protų mūšį „ Sparnuotojų peštynės“vedė Kauno marių regioninio parko direktorė Nijolė Eidukaitienė ir kraštotvarkininkas Evaldas Makrickas. Tokiu būdu mokiniai susipažino su kultūrologo, ekologo, ornitologo profesijomis.

Mokiniai su klasių vadovėmis kūrė etiudus apie profesijas, gamino plakatus kviesdami rinktis vienokią ar kitokią profesiją. Kiekvienos klasės mokiniai pristatė savo sukurtus etiudus profesijos tema, pagal kuriuos kiti turėjo atspėti kokios tai profesijos atstovai. Šeštokai darė šukuosenas ir kvietė rinktis kirpėjo profesiją; septintokai atstovavo policininko profesiją , o aštuntokai kvietė studijuoti turizmą. Devintokai reklamavo agronomo profesiją. Mokinių veiklos buvo vertinimos ir dienos pabaigoje visų laukė apdovanojimai. Dešimtokai konkurse nedalyavo, jie jau po pirmos pamokos išvyko į Kauno m. profesinių mokyklų organizuojamus atvirų dienų renginius

Apie savo karjeros kelią ir realizavimosi galimybes Šlienavos pagrindinės mokyklos mokiniams pasakojo „Karjeros dienos“ svečiai: Samylų kultūros centro kultūrinės veiklos organizatorė Eglė Targanskienė, Samylų seniūnijos socialinio darbo organizatorė Agnė Astapenkienė, Kauno r. socialinių paslaugų centro darbuotoja Kristina Banuškevičienė , buhalterė Inga Kalvaitienė, stalius Algis Juozaitis. Inga Kalvaitienė pažymėjo, kad jos pagrindinė gyvenimo profesija yra trijų vaikų mama ir tik po to buhalterė.

Karjeros dienos renginiai mokykloje nesibaigė: mokinių laukė ekskursija į Lietuvos telekomo įmonę.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.