„Kadro nominacijų” apdovanojimai 2012

dsc_2612Devintus metus iš eilės gruodžio mėnesį Kauno kūrybinį jaunimą sukvietė apdovanojimų ceremonija „Kadro nominacijos“. Renginys vyko Kauno m. savivaldybės didžiojoje salėje. Kadro nominacijų laureatai apdovanojami krištoliniais kubais, diplomais ir kitomis dovanomis. Apdovanojimai įsteigti norint paskatinti moksleiviško amžiaus jaunimo kūrybinę saviraišką ir pasiūlyti aktyviau atspindėti savo miesto bei šalies kultūrinį gyvenimą bei socialinę veiklą. Geriausi mokinių sukurti audiovizualiniai darbai, fotografijos ir straipsniai nuolatos pateikiami moksleiviškoje TV laidoje “Stop kadras” ir patalpinami mokinių kūrybos svetainėje www.kadras.lt. Kadro nominacijų apdovanojimai vyksta įgyvendinant Kauno savivaldybės programos „Jaunimas – Kaunui“ finansuojamą projektą „Jaunimo kūrybinio ugdymo ir informavimo programa „Kadras“.

Pirmaisiais metais „Kadro“ nominacijose buvo renkami ir apdovanojami tiktai jaunieji televizijos laidų kūrėjai. Vėliau veikla plėtėsi ir šiuo metu nominuojami ne tik televizijos kūrėjai, bet ir spaudos žurnalistai, fotografai, kino kūrėjai, aktoriai. Kiekvienais metais jaunimo darbus vertina atsakinga komisija, kuri išrenka laureatus ir pateikia rekomendacijas ateities darbams.

Šių metų aktorių ir kino kūrėjų darbų vertinime dalyvavo Kauno kino studijos režisierius Donatas Savickas. Režisierius akcentavo, kad jaunų žmonių kūryba spinduliuoja šviesa ir džiaugsmu. Mokinių trumpo metražo filmas „Napoleonas ir Joninės“, sukurtas pagal istorinius įvykius, galėtų konkuruoti su profesionalų sukurta kino juostą „Tadas Blinda. Pradžia“. Šešiolikametis filmo režisierius Vismantas Kavaliauskas dešimties minučių kūrybiniame darbe atsiskleidė kaip puikūs, perspektyvus, drąsiai eksperimentuojantis menininkas. Jis tapo laureatu nominacijoje „Geriausias metų  režisierius“. Šio filmo pagrindinių vaidmenų atlikėjai Oskaras Brežinskas ir Gintarė Karmazinaitė laimėjo nominacijose „Geriausias aktorius“ ir „Geriausia aktorė“.

Projekto „Kadro nominacijos 2012“ komisijoje trečius metus dalyvaujanti Lietuvos televizijos žurnalistė, TV laidos „Mokyklos langas“ autorė Jurgita Kirkilaitė pasidžiaugė jaunųjų televizijos ir spaudos žurnalistų pažanga. Ji pažymėjo, kad jaunimas renkasi aktualias temas, nebijo ieškoti naujų formų ir išraiškos priemonių. Režisierė dalinosi su mokiniais profesine patirtimi: „Pabandykite apžaisti reportažus originaliais režisūriniais-vaidybiniais sprendimais – jūsų sprendimais. Sukurkite rimtos temos jumoristinę versiją, pridėkite reportažui pridėtinę vertę. Kamera galingas ginklas, bet nenaudokite jo piktam. Žaiskite, bet atsakingai ir kūrybiškai”.

Televizijos laidų grupėje už geriausią interviu buvo apdovanota Ugnė Žukauskaitė. Geriausio žurnalistinio tyrimo titulas teko Deborai Gvazdikaitei. Už geriausią reportažą apie kultūrinį renginį apdovanota kūrybinė grupė – Ramunė Blankaitė, Evelina Velykytė ir Geda Andzelevičiūtė. Geriausios TV diskusijos vedėja vienbalsiai pripažinta Kauno mokinių savivaldų informavimo centro projektų koordinatorė Aistė Ramanauskaitė. Nominacijos “Geriausia diktorė” laureatė Kristina Salytė įgarsino daugiau nei 30 televizijos laidų. Metų spaudos žurnalistės apdovanojimas teko Augustei Mikulėnaitei.

Dar viena “Kadro” nominacijų sritis – fotografija. Šiais metais buvo paskelbtas respublikinis mokinių fotoreportažų konkursas “Krištolinis objektyvas”. Darbus vertino žymūs Lietuvos fotografai: Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis, Lietuvos spaudos fotografas Ramūnas Danisevičius, ELTOS fotokorespondentas Alius Koroliovas, ilgametis „Kauno dienos“ fotografas Evaldas Butkevičius ir fotomenininkas, Kauno kultūros savaitraščio „Nemunas“ darbuotojas  Romualdas Rakauskas. Pastarasis  įteikė apdovanojimus ir davė savo pasiūlymus: „Stenkitės pagauti ir atskleisti jaunystės impulsus. Aš turėdamas ilgametę gyvenimo patirtį, dabar nebegaliu padaryti to, ką padariau jaunystėje, nes neliko to natūralaus jausminio suvokimo. Fotografuokite širdimi!“. Mokinių fotografijos konkurse pirmoji vieta teko  Monikai Budrikaitei už fotoreportažus   „Vygantas“ ir  „Burbulai“. Antrą vietą laimėjo Agnė Bendaravičiūtė už serijas „Paryžius“ ir „Purvo žmonės“. Dvi trečio vietos skirtos Rasai Virketytei   už reportažą „Motokrosas“ ir Dovilei Barakauskaitei  už seriją „Atlaidai“. Paskatinimo prizai įteikti Juozui Gvazdaičiui už „Autokrosą“, Indrei Adomauskaitei už „Alpinistų treniruotę“, Justinai Vėlykytei už fotoreportažą “Tolimas reisas”, Viktorijai Puidokaitei už seriją „Degtukai“, Simonai Zvicevičiūtei už fotoseriją “Įrodymas”, Juliui Petrikui iš Ukmergės už fotoreportažą  „Angelų sargų mugė“ ir Marijai Seniūnaitei už „Krikštynas“.

Vertinimo komisijos narė Kauno moksleivių techninės kūrybos centro direktorė Laimutė Vaitiekūnienė įteikė padėkos raštus mokinius ruošusiems mokytojams ir pasidžiaugė mokinių darbais: „Labai džiugu kad jūs kuriate, kad užsiimate kūrybine veikla. Tobulėkite, klausydami profesionalų patarimų.“

Šių metų Kadro nominacijose pirmą kartą buvo paskelbta nominacija “Mokinių filmas duota tema”.  Konkurso dalyviai šiai užduočiai turėjo labai mažai laiko – tiktai vieną savaitę. Per šį laiką mokiniai privalėjo suburti komandą, sukurti scenarijų, nufilmuoti ir sumontuoti filmą, kurio tema buvo “Kaip vaikinai ir merginos daro karjerą, arba kaip vaikinai ir merginos daro Gėrį”. Trečia vieta ir 150 litų premija teko Šv. Kazimiero vidurinės mokyklos komandai už filmą „Driftas“. Antra vieta ir 350 litų premija įteikta jungtinei Edvino Šulčiaus vadovaujamai komandai „Edvinas ir Ko“ už filmuką „Valytoja“. Pirmąją  vietą ir 500 litų premiją vertinimo komisija vieningai skyrė Andriaus Grigo vadovaujamai kūrybinei grupei „Patys geriausi“ už filmą „Kaip vaikinai daro Gėrį“.

Jaunimo reikalų koordinatorė Margarita Navickaitė peržiūrėjusi „Kadro“ nominacijų darbus sakė, kad jaunimas supranta miesto ir šalies gyvenimo aktualijas, stengiasi jas vertinti ir atspindėti savo darbuose.

Komisijos nariai ir renginio svečiai palinkėjo jaunimui nesustoti ieškojimų kelyje. Organizatoriai ir dalyviai  tikisi, kad ir ateinančiais metais „Kadro“ nominacijos skatins jaunimą kurti ir tobulėti, suteiks mokymosi iš patirties galimybes, prisidės prie Kauno kaip aktyvaus jaunimo miesto įvaizdžio kūrimo.

Jonas Kaunietis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.