KADRO nominacijos 2011

Aštuntus metus iš eilės gruodžio mėnesį jaunimą sukviečia apdovanojimų ceremonija „Kadro“ nominacijos. Renginys vyksta Kauno m. savivaldybės didžiojoje salėje. Apdovanojimai įsteigti norint paskatinti moksleiviško amžiaus jaunimo kūrybinę saviraišką ir pasiūlyti aktyviau dalyvauti savo miesto bei šalies gyvenime.
Pirmaisiais metais „Kadro“ nominacijose buvo renkami ir apdovanojami tiktai jaunieji televizijos laidų kūrėjai. Vėliau veikla plėtėsi ir šiuo metu nominuojami ne tik televizijos kūrėjai, bet ir spaudos žurnalistai, fotografai, kino kūrėjai, aktoriai. Kiekvienais metais jaunimo darbus vertina atsakinga komisija, kuri išrenka laureatus ir pateikia rekomendacijas ateities darbams.
Šių metų aktorių ir kino kūrėjų darbų vertinime dalyvavo režisierius, Kauno kino studijos meno vadovas Vytautas Balsys. Režisieriaus nuomone, jaunimas kasmet pateikia siurprizų. Vaidybinio trumpametražinio filmo “Langas” režisierė, Dagnė Gumbrevičiūtė, beje ji ir scenarijaus autorė, šiame kūrybiniame etape atsiskleidė kaip perspektyvi, drąsiai eksperimentuojanti menininkė. Ji tapo laureate nominacijoje „Geriausias metų režisierius“.
Projekto „Kadro nominacijos 2011“ komisijoje antrus metus dalyvaujanti Lietuvos televizijos žurnalistė, televizijos laidos „Mokyklos langas“ autorė Jurgita Kirkilaitė pasidžiaugė jaunųjų televizijos ir spaudos žurnalistų pažanga. Ji pažymėjo, kad jaunimas renkasi aktualias temas, nebijo ieškoti naujų formų ir išraiškos priemonių. Tarp laureatų išskirta Augustė Tamutytė, pasak komisijos narės, turi televizinę nuojautą, kai kurie jos darbai gali virsti dokumentiniais filmais. Visiems svarbu puoselėti lietuvių kalbą, o kuriant video reportažus reikia kalbėti ir vaizdu, ieškoti pašnekovą pabrėžiančios aplinkos.
Laureatų nominacijoje “Geriausias fotoreportažas 2011” vertinime dalyvavo ir profesionalių pastebėjimų pateikė naujienų agentūros ELTA fotokorespondentas Alius Koroliovas. Ryškiausius darbus šiai nominacijai pateikė Milda Kiaušaitė. Nuotraukas vertinęs, vienas geriausių Lietuvos fotokorespondentų Ramūnas Danisevičius akcentavo, kad šios autorės reportažai apgalvoti, techniškai tvarkingi, puikiai išpildyti. Jaučiama reportažų visuma, o ne atskiros pavienės nuotraukos.
Jaunimo reikalų koordinatorė Laura Ramanauskaitė-Stašiauskienė peržiūrėjusi „Kadro“ nominacijų darbus sakė, kad jaunimas supranta miesto ir šalies gyvenimo aktualijas, stengiasi jas vertinti ir atspindėti savo darbuose.
Komisijos nariai ir renginio svečiai palinkėjo jaunimui nesustoti ieškojimų kelyje. Organizatoriai ir dalyviai tikisi, kad ir ateinančiais metais „Kadro“ nominacijos skatins jaunimą kurti ir tobulėti, suteiks mokymosi iš patirties galimybes, prisidės prie Kauno kaip aktyvaus jaunimo miesto įvaizdžio kūrimo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.