Kadro nominacijos 2010

Kadro nominacijos 2010

Jau septintus metus organizuojamos “Kadro nominacijos“ jaunuosius žurnalistus džiugino ir šiemet. Gruodžio 7d. Kauno miesto savivaldybėje buvo apdovanoti išskirtiniai Moksleivių techninės kūrybos centro TV laidos “Stop kadras“ kūrėjų, video studijos narių bei jaunųjų žurnalistų studijos, o taip pat svečių – „Kedainietis TV“jaunimo televizijos darbai, kuriuos vertino Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas, dienraščio “Kauno diena“ kolektyvas, Kauno televizija ir kiti kompetentingi komisijos nariai. TV reportažai, interviu, dokumentiniai filmai, straipsniai maloniai stebino vertintojus savo aktualumu ir jaunų asmenybių idėjų pateikimu. Visus nugalėtojus sveikino ir apdovanojo viena iš komisijos narių – Jurgita Kirkilaitė, spaudos ir televizijos žurnalistė bei televizijos laidos “Mokyklos langas“ autorė. Ji negailėjo vertingų patarimų, pastabų ir pagyrimų. Žurnalistė pripažino, kad televizija yra žaidimas, tik reikia mokėti jį žaisti ir laikytis tam tikrų taisyklių.

“Žurnalistinis tyrimas“- bene didžiausio populiarumo sulaukusi nominacija. Garbi komisija džiaugėsi, kad kai kurie darbai išsiskyrė profesionalumu. Juos kuriant buvo atsižvelgta į garso ir vaizdo sintezę, kuri nepaprastai svarbi TV žurnalistikoje.
Laisva tema – svajonių darbas. Taip galėtų pasakyti daugelis žiniasklaidos atstovų, tačiau kartu – tai labai sudėtinga užduotis, nes tenka sugalvoti kažką originalaus ir nenuklysti nuo šiandienos aktualijų. Nominacija “Laisva tema“ puikiai pavyko svečiams -“Kėdainietis TV“ kūrybinei komandai, kuri ir tapo šios nominacijos nugalėtoja, pristačiusi įdomų reportažą apie šaulius.
Šiemet „Švietėjiški reportažai“ išsiskyrė savo savitumu ir šios nominacijos nugalėtoja tapo aktyvioji Augustė Tamutytė, pristačiusi reportažą „Jaunystės dienoraštis“ apie savo šeimos istoriją. Mergina buvo pagirta už meistrišką režisūrą. Negalima pamiršti ir šaunių “Interviu“ bei „Kultūrinių renginių“ nominantų, aktualių straipsnių ir dokumentinių filmų kūrėjų. Jų darbai taip pat pasižymėjo originalumu ir profesionalumu.

„Kadro nominacijos 2010“- tai tarsi dviguba šventė, nes prie jų prisijungė jaunimo fotografijos konkurso “Geriausias fotoreportažas 2010“ apdovanojimai. Pirmą kartą rengtame fotokonkurse dalyvavo Kauno jaunimo nevyriausybinės organizacijos ir jų nariai, o taip pat atskiri autoriai net iš septynių Lietuvos miestų. Fotoreportažas – tai fotopasakojimas. Darbai buvo vertinami trijose grupėse: 1) autoriai iki 19 metų ; 2) autoriai virš 20 metų ; 3) organizacijų reportažai. Pirmoje grupėje 1 vietą laimėjo Balčiūnaitė Karolina, antroje – Valdas Ruzgys, trečioje – KTU studentų atstovybė. Nugalėtojus vertino ir apdovanojo “Kauno dienos“ korespondentai: Evaldas Butkevičius, Alius Koroliovas bei fotomenininkas Algirdas Kairys ir kiti. Komisija stebėjosi jaunųjų fotografų gebėjimais, nes autoriai iki 19 metų pasirodė išradingiau už kai kuriuos vyresnius konkurentus.

Pagrindinai apdovanojimų organizatoriai- Kauno moksleivių techninės kūrybos centras ir Kauno jaunimo žiniasklaidos centras, o rėmėjai – Kauno miesto savivaldybė. Prieš septynerius metus startavusios “Kadro nominacijos“ didžiuojasi savo draugų, rėmėjų ir dalyvių gausa, o šiais metais užgimęs konkursas “Geriausias fotoreportažas“ mus džiugins dar ne vienerius metus.

Laureatų diplomais ir prizais apdovanoti:

I . „Žurnalistinis tyrimas“

„Kino teatre“ (Kristina Katinaitė)

II. „Kultūriniai renginiai“

Mokytojų diena (Irmantas Oleka)

III. „Švietėjiški reportažai“

“Jaunystės dienoraštis” (Augustė Tamutytė)

IV. „Laisva tema“

Žurnalistų apsilankymas pas „10-ąją šaulių kuopą“ (Kėdainiai, „Kėdainietis TV“)

V. Pristatymai (laidos, reportažo, rubrikos,….)

Aldas ir Audra (“Kėdainietis TV“)

VI. „Interviu“

Pokalbis su Dovydu Maščinsku – muzikantu, kompozitoriumi, žmogumi … (Tomas Labanauskas)

VII. „Aktualus straipsnis“

“Menas tarp įvairių tautų nutiesia tiltą“ (Akvilė Vitkauskaitė)

VIII. „Dokumentinis filmas“

„Nemuno kilpos“ (Saturnas Gergelis )
Jaunimo fotografijos konkurso “Geriausias fotoreportažas 2010” rezultatai

“Geriausias fotoreporažas 2010” dalyvių amžiaus grupė iki 19 m.

I vieta – Balčiūnaitė Karolina
II vieta – Navikas Vytautas
II vieta – Sriubaitė Vaiva

Paskatinimo diplomai:
Audra Avižiūtė
Launikonytė Aurimė
Laima Kavaliauskaitė
Vaidilutė Malinauskaitė
Laura Slavinskaitė

“Geriausias fotoreportažas 2010” dalyvių amžiaus grupė nuo 20 m.

I vieta – Valdas Ruzgys
II vieta – Vaitkutė Daiva
III vieta – Trečiokaitė Lina

Paskatinimo diplomas:
Malkevičius Algimantas

“Geriausias fotoreportažas 2010” organizacijų reportažai

I vieta – Kauno technologijos universiteto studentų atstovybė
II vieta – Lietuvos jūrų skautija

Paskatinimo diplomai:
Kauno jaunimo organizacijų sąjunga “Apskritasis stalas”
Jaunimo organizacija DARBAS
Ateitininkų medikų korporacija “Gaja”