Kadro kino laboratorija. Aktorius Ridas Žirgulis

http://vimeo.com/118458076 Aktoriaus Rido Žirgulio balsą, įgarsinusį ne vieną filmą, pažįsta daugelis televizijos žiūrovų. Jis vaidina teatre ir televizijoje, yra oficialus LNK balsas , jau gerus 20 metų įgarsina filmus, animacinius filmukus (būtent jo balsu lietuviškai prabyla Ogis ir tarakonai, Tomas ir Džeris, Čipas ir Deilas bei kitų animacinių filmų herojai!). Ridas Žirgulis – Kauno technologijos universiteto (KTU) teatro-studijos „44“vadovas. KTU teatro studija „44“ priklauso Tarptautinei universitetų teatrų asociacijai, tai – seniausia Lietuvoje universitetinė teatro studija. Jos ištakos – 1948 m. garsaus teatro ir televizijos aktoriaus, režisieriaus Petro Likšos Kauno valstybiniame universitete (nuo 1951 m. – KPI, nuo 1990 m. – KTU) įkurtas studentų dramos būrelis.

Susitikime, kuriame svečią kalbino TV laidų studijos narės Debora Gvazdikaitė ir Inga Valiaugaitė, aktorius kartu su mokiniais įgarsino kelis vaikiškus filmukus, pasakojo apie studijas Muzikos akademijoje, apie pedagogus iš kurių daug sužinojo ir išmoko (jo kurso pedagogai – I.Vaišytė, R.Vikšraitis, P. Budrys, A.Giniotis, D.Tamulevičiūtė, R.Tuminas).

„Manau, jau vaikystėje tikėjau, kad galėčiau būti aktorius. Net kieme vaikai mane vadindavo multiaška, nes pažiūrėjęs animacinius filmukus juos perpasakodavau. Beje, sakydavo, kad pasakoju įdomiau, nei būdavo žiūrėti tuos filmukus.“ – pasakojo Ridas Žirgulis ir pabrėžė, kad aktorystė ne žaidimas „svarbu – užsispyrimas, darbštumas. Be šito nieko nebus. Privalai degti savo darbu ir noru pasakyti kažką svarbaus. Jei neturi ką pasakyti, geriau į sceną neik. Žinoma, reikia tobulėti. Skaityti, ieškoti, analizuoti.“

Susitikima vyko 2015 m. sausio mėn. 22 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.