„Išsilavinimas ir karjera 2018“

Interviu su parodos „Išsilavinimas ir karjera 2018“ dalyviais. Kalbino multimedijos žurnalistikos studijos narė Vesta Kubiliūtė. Kauno moksleivių techninės kūrybos centras.

Tarptautinė aukštojo ir vidurinio mokslo užsienyje paroda „Išsilavinimas ir karjera 2018“ spalio 3 d. vyko Kauno Žalgirio arenoje.  Parodoje mokiniai sužinojo apie daugiau nei 50 skirtingų užsienio universitetų, vidurinių ir kalbų mokyklų vykdomas studijas įvairiose šalyse, jų ypatumus, finansavimą, apie studijas užsienyje ir tarptautinius egzaminus. Taip pat mokiniai klausėsi motyvuojančių, įdomių ir naudingų pranešimų apie studijas, karjerą bei lankėsi kūrybinėse dirbtuvėse. Nežinantiems kokią profesiją rinktis, patyrę konsultantai patarė, kokius veiksmus būtų galima atlikti, siekiant savo karjeros tikslų. Mokytojai dalyvavo karjeros, ugdomojo vadovavimo (koučingo) ir emocinio intelekto specialistų paskaitose, kur vyko pristatymai apie naujausias edukacijos tendencijas. Parodoje „Išsilavinimas ir karjera 2018” buvo pasiūlyta aibė išsilavinimo ir karjeros galimybių įvairiausių poreikių bei pomėgių turintiems moksleiviams ir jų edukatoriams. Tiek KALBA studijų užsienyje koordinatoriai, tiek užsienio universitetų atstovai, padėjo atskleisti ir suprasti savo gabumus ir atrasti kurios specialybės ar studijų programos yra tinkamiausios būtent tam mokiniui.  Taip pat kūrybinėse dirbtuvėse buvo galima atrasti savo stipriąsias puses, susikurti ir įsivertinti portfolio ar tinkamai pozicionuoti save socialiniuose tinkluose. Parodoje moksleiviai išgirdo ne tik begalę naudingų patarimų, bet ir sėkmės istorijų iš pirmų lūpų.

„Priimk sprendimą sužinojęs ir pabandęs!” – tokiu šūkiu šiemet į parodą „Išsilavinimas ir karjera 2018“pakvietė edukacijos lyderis – KALBA.