II TARPTAUTINIS MEDIJŲ IR FOTOGRAFIJOS FILMŲ FESTIVALIS

    2011 m. spalio 13 d.  16:00 val. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaunas.) II tarptautinis medijų ir fotografijos filmų festivalis “Stop frame”

   Festivalyje dalyvauja filmų kūrėjai iš įvairių lietuvos miestų bei Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos ir kitų šalių. Šiais metais ypač aktyvūs buvo studentai. Savo darbus atsiuntė Šiaulių universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Dailės akademijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos jaunieji menininkai. Pirmojo Tarptautinio festivalio “Stop frame” vykusio 2010 m. rugsėjo 23 d. Kaune vertinimo komisijoje dalyvavęs ir darbus vertinęs fotografijos kritikas Skirmantas Valiulis  reziumavo, kad “prie fotofilmų kūrybos pradininkų galima priskirti XIX . pabaigos eksperimentatorius, kurie mėgino žirgo,  paukščio ar žmogaus judesį pagauti fazėmis. XXI amžius į tokius senus eksperimentus atsigręžia, ieškodamas naujos erdvės medijoms, o ypač  tarpmedijiniams ryšiams”.

   II tarptautinio medijų ir fotografijos filmų festivalio “Stop frame” tikslas – medijų ir fotografijos filmų propagavimas.  

   Kas yra foto filmas?

   Tai tarpdisciplininio meno kūrinys, kuriame apjungta fotografija, muzika, tekstas. Tradicinėje fotografijoje yra užfiksuota viena akimirka, o foto filme iš daugelio atskirų fotokadrų sukuriamas dinamiškas mini siužetas – fotopasakojimas su garsu ir/ar tekstu. Foto filmų montavimas atliekamas su paprastomis Windows Movie Maker, SONY Vegas arba sudėtingesnėmis Final Cut, Adobie Premier programomis.

    Kas yra naujųjų medijų menas?

    Tai menas, kurio sukūrimui menininkai panaudoja naująsias technologijas. Prie šių naujųjų technologijų priskiriami kompiuteriai, informacijos ir komunikacijos technologijos, virtualios arba mišrios aplinkos ar garso inžinerija. Jie yra naujos menininkų kartos teptukai ir rašikliai.

II tarptautinio medijų ir fotografijos filmų festivalio “Stop frame” programa:

16:00 Atidarymas. Įdomiausių nekonkursinių filmų peržiūra.

16:15 Konkursinių medijų ir fotografijos filmų peržiūra.

17:30 III-ojo tarptautinio fotografijos konkurso „Jaunas žmogus XXI amžiuje“ geriausių

darbų pristatymas (nuotraukų video projekcija).

17:45 Jūratės Samulionytės fotofilmo „Nerutina“ peržiūra.

18:00 II tarptautinio fotofilmų festivalio „Stop frame“ apdovanojimai.

 

 II tarptautinio medijų ir fotografijos filmų festivalio “Stop frame” organizatoriai:

Kauno moksleivių techninės kūrybos centras

Kauno jaunimo žiniasklaidos centras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.