ĮGYTA PATIRTIS SUFORMAVO GYVENIMO TIKSLUS

Kauno moksleivių techninės kūrybos centro kino studijoje „Kadras” 2020 m.spalio 7 d. vyko trumpametražio vaidybinio filmo „Gimęs antrą kartą“ peržiūra. Šio filmo scenaristė ir autorė Debora Gvazdikaitė baigė Vytauto Didžiojo universiteto naujųjų medijų meno kursą, filmas „Gimęs antrą kartą“ yra jos bakalaurinis darbas. Deboros pažintis su kinu ir televizija prasidėjo Kauno MTKC kino studijoje „Kadras“ (vadovė Danguolė Čiurlionienė) moksleiviškais metais, vėliau – kabelinėje televizijoje INIT.

Po filmo peržiūros vyko pokalbis su scenarijaus autore ir režisiere Debora Gvazdikaite, kurį moderavo kadro TV nariai Austėja Ūdraitė ir Kipras Steponavičius. Susitikime dalyvavo filmo žiūrovai, mokiniai iš įvairių Kauno mokyklų. Jaunimui buvo įdomu su kokias iššūkiais, kuriant tikrais faktais paremtą siužetą, susidūrė filmo autorė ir režisierė, kaip subūrė kūrybinę grupę ir kokias funkcijas atlieka atskiri jos nariai, kaip gavo lėšų elementariems poreikiams filmavimo metu. Šis filmas yra Deboros bakalaurinis darbas, todėl visus domino: ar ji turėjo kūrybinę pasirinkimo laisvę, kokių taisyklių turėjo laikytis, kieno įvertinimas – dėstytojų ar žiūrovų – buvo svarbiausias.

Debora Gvazdikaitė pasakojo, kad nuo aštuntos klasės lankydama Kauno MTKC kino studiją „Kadras“ išsiaiškino ką nori veikti gyvenime. Čia įgyta patirtis – filmavimo, montavimo, TV interviu ir reportažų ruošimo bei dalyvavimo susitikimuose su profesionaliais kūrėjais – suformavo jos tikslus ir ambicijas.

Filmo „Gimęs antrą kartą“ scenarijus yra sukurtas, remiantis tikra Vladislavo Pociaus gyvenimo istorija. Buvęs narkomanas šiandien gyvena pilnavertį gyvenimą – jis pats yra įkūręs reabilitacijos centrą ir padeda žmonėms, norintiems kovoti su savo priklausomybėmis. Viename interviu Vladas pasakoja apie savo praeitį: „Žmogus vis tiki, kad jis gali kontroliuoti priklausomybę. Tačiau visas gyvenimas gali subyrėti akimirksniu. Man atrodė, kad tai tik nekalta pramoga, o netrukus aš jau buvau prasiskolinęs, prasidėjo vagystės, smurtas. Žiemą leidau laiptinėse ant kojoms valytis skirto kilimėlio, glausdamasis prie radiatoriaus. Daug kartų mėginau kabintis į gyvenimą, bet ir vėl „atkrisdavau“.

Trumpametražinis (trukmė 33 min.) filmas „Gimęs antrą kartą“ analizuoja vienatvės ir meilės pakaitalų ieškojimo temas jauno žmogaus gyvenime. Tai yra žmogaus atgimimo istorija – skausmingas perėjimas iš dvasinės mirties į pilnavertį gyvenimą.  Filme pasakojama istorija apie Vladą, kuris turi vieną troškimą – mylėti ir būti mylimas. Tačiau jį kaustančios baimės ir priklausomybės stabdo nuo geresnio gyvenimo paieškų.

Šį filmą jau matė Forum Cinemas žiūrovai Vilniuje ir Kaune, dar laukia seansai Marijampolėje, Klaipėdoje bei dar kartą Vilniuje.

Susitikimo įrašą žiūrėkite čia:

https://www.youtube.com/watch?v=ftezroB3jVI