Fotografija – istorinis dokumentas ir mūsų gyvenimo istorijos metraštis

http://vimeo.com/100678916  Pagrindinė fotožurnalistikos funkcija – perduoti informaciją, pasakoti istoriją. “Fotografija yra istorinis dokumentas  ir mūsų gyvenimo istorijos metraštis” birželio mėnesį vykusioje V tarptautinio medijų ir fotografijos filmų festivalio “Stop frame“ kūrybinėje stovykloje  sakė Jonas Staselis.

Jonas Staselis – spaudos fotografas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas, vienas iš Lietuvos spaudos fotografų klubo įkūrėjų.

Paskaitoje “Fotožurnalistika” buvo kabama apie kokybišką fotografiją. Fotožurnalistas privalo pateikti faktą tokį, koks jis buvo, negalima jo iškreipti, tačiau perteikimas gali būti savitas . Svarbu, kad fotografijoje ne tik matytum vaizdą, bet ir nujaustum, kas įvyko prieš ir kas įvyks po nufotografuoto momento. Tokia fotografija vertinga ne tik dėl informacijos. Fotopasakojimas – tai vienas iš sudėtingiausių darbų, kuomet serija nuotraukų reikia papasakoti apie žmogų, apie gyvenimą , apie įvykį. Mūsų gyvenime vyksta daug smulkių įvykių, yra dalykėlių apie kuriuos galima papasakoti fotografijomis. Gera fotografija yra tada, kai autorius „įdeda“ save, savo mintis, sugebėjimus ir atskleidžia tai, ką jis pasirinko. Galima įvykius parodyti stebėtojo akimis, iš šono, gali – dalyvio akimis, tarsi pats būtum ar eitum su tais žmonėmis.

Jonas Staselis paskaitos dalyviams parodė įdomių, kartais susimąstyti privertusių fotopasakojimų

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.