„Festivalis- tai geras tramplinas“

Tarptautinio mėgėjiškų filmų festivalio „Stop Frame” konkurso „Mano kinas 2018“ laureatų apdovanojimas vyko 2018 m. lapkričio 8 dieną M. Žilinsko dailės galerijoje. Šį festivalio konkursą jau dešimtus metus iš eilės organizuoja Kauno moksleivių techninės kūrybos centras. Čia susijungia dvi gretimos vizualinių menų rūšys – fotografija ir kinas. Dalyvavimas konkurse skatina mokinių saviraišką, kūrybiškumą, kritinį mąstymą. Konkurso metu buvo renkami geriausi mokinių sukurti vaidybiniai, animaciniai, dokumentiniai, eksperimentiniai ir foto filmai, vaizdo klipai.
Festivalis prasidėjo nuo fotofilmų konkurso. Fotografijos principu grįstų filmų kūryba per kelerius pastaruosius metus nepaprastai išplito visame pasaulyje. Fotofilmas – tai tarpdisciplininio meno kūrinys, kuriame apjungta fotografija, muzika, tekstas. Populiariausiuose 1-3 minučių trukmės foto filmuose panaudojama nuo 50 iki 1000 fotografijų kadrų. Tai yra mažai lyginant su kino filmais, kuriuose per vieną minutę žiūrovas pamato 1500 kadrų. Tačiau fotofilme kiekvienas kadras privalo būti atskirai surežisuotas.
Organizatorių teigimu, šiemetinis konkursas ypatingai praplėtė dalyvių geografiją. Buvo atsiųsta 120 įvairaus žanro filmų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Ukrainos, Estijos bei Rusijos.
Vertinimo komisija, sudaryta iš: Lietuvos kino mėgėjų sąjungos pirmininko Vidmanto Gaigalo, kino režisieriaus Ričardo Matačiaus, kino kritiko VDU lektoriaus Gedimino Jankausko bei MTKC direktorės Laimutės Vaitiekūnienės turėjo įtempto darbo, peržiūrėdama ir vertindama suskirstytus į šešis žanrus.
Apdovanojimo renginys pasižymėjo turininga programa. Čia buvo atliekami muzikiniai kūriniai, kuriuos atliko Kristupas Stabokas iš Kauno „Vyturio“ gimnazijos. Žiūrovus džiugino įdomi filmų programa, kurios metu buvo galima pamatyti geriausius visų žanrų filmus, atsiųstus į konkursą. Na, o edukacinis užsiėmimas „Kadro“ kino kastingas privertė dalyvius išsakyti savo nuomonę apie aktoriaus ir režisieriaus profesiją.
Pasveikindama renginio dalyvius, Kauno moksleivių techninės kūrybos centro direktorė Laimutė Vaitiekūnienė kalbėjo: „Džiaugiamės tokia filmų gausa ir įvairove. Jie tikrai nuostabūs ir verti dėmesio. Pakilo ne tik techninis lygis, bet turinio kokybė. Ypatingai nustebino animacinio žanro filmai. Pasirodo, kad per kelias minutes, naudojant įvairias technikas, galima pasakyti ir parodyti daugybę puikių dalykų. Linkiu kūrybiškumo, siekti savo svajonės, būti savimi. Te jūsų darbai puošia mūsų pasaulį“.
Vertinimo komisijos narys, VDU lektorius Gediminas Jankauskas taip pat paliudijo, kad į konkursą atsiųsti filmai jam padarė įspūdį: „Reikalai gerėja, filmų geografija labai plati. Nors darbai labai skirtingi, tačiau visuose išryškėja vaikiškos mintys, svajonės ir jausmai. Kartais tas vaikiškas mąstymas būna visai nevaikiškas. Filmų kūrėjai gilinasi į pasaulio sutvėrimo problemas, blogio ir gėrio atsiradimą, dalinasi rūpesčiais, vertina draugystę. Jų manymu, svarbiausia gyvenime būti žmogumi. Apdovanojime turime laikytis principo: „Tegu nugali patys geriausi“.
Vertinimo komisija filmus šešiose žanrų grupėse vertino pagal originalumą, lakoniškumą, meninių priemonių panaudojimą ir kita.
Grand Prix už filmą „Ant pirštų galiukų“ atiteko Sankt Peterburgo (Rusija) kino studijai „SP6GIK“ (“На кончиках пальцев“, СПбГИК, Санкт-Петербург). Vaidybinių filmų žanrų grupėje I vietą laimėjo filmas „Žaidėjas“ iš Maskvos (Rusija) prodiuserinio centro „Kino vaikas“. Dokumentinio žanro grupėje I vietą laimėjo Talino (Estija) studijos „Meksvideo“ filmas „Liza“. Muzikinių klipų grupėje I vietą laimėjo studijos „Kadras“ iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro klipas „Du viename“. Eksperimentinių filmų grupėje I vietą laimėjo Talino (Estija) studijos „Meksvideo“ filmas „Iliuzija“. Foto filmų grupėje I vietą laimėjo „Gyvieji Vaitkuškio paveikslėliai“ iš Ukmergės meno mokyklos, dailės skyriaus. Animacinių filmų žanro grupei buvo atsiųsta net 50 filmų. I vietą laimėjo filmas „Kur gyvena gėris ir blogis?“ iš Jaroslavlio (Rusija) kino studijos „Netikėtas džiaugsmas“ . Taip pat buvo apdovanotos 3 geriausios kino studijos. Studija „Meksvideo“ iš Talino (Estija) konkursui pateikė net 10 filmų. Filmų kūrėjai iš Jaroslavlio (Rusija) visose filmų grupėse gavo aukščiausius įvertinimus. Džiaugiamės, kad tarp geriausių studijų pateko ir lietuviška Vilniaus „Animacijos mokyklos“ studija.
Ukrainos Donecko vaikiškos multiplikacijos kino studijos „Maja“ vadovė Viktorija Drigola rašė: „ ..džiaugiuosi galimybe dalyvauti „Mano kinas 2018“ konkurse. Tai pasaulis, kuriame vaikai gali išreikšti save, išsakyti savo santykį šiandienos šiandienos dienai ir ateičiai. Šis festivalis- tai geras tramplinas tiems, kieno nuomonė ir balsas bus išgirsti ateityje tapus suaugusiu. Dėkojame žiuri bei festivalio organizatoriams už dėmesį ir teigiamą mūsų vaikų kūrybos įvertinimą“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.