Esame laisvi, nes galime rinktis

http://vimeo.com/62680158  Laisvė – skambus ir kiekvienam svarbus žodis. Laisvi asmeniškai, laisvi kaip tauta ir valstybė. Mes užduodame sau du vienas kitą papildančius klausimus: ar tikrovė laisva? Ar laisvė tikrai yra? Laisvė – tokia sąvoka, kurios negalima apčiuopti. Juk kai kurie dalykai mums tapo tokie savaime suprantami, jog neįsivaizduojame, kad kadaise jų Lietuvoje nebuvo arba jie buvo uždrausti. Laisvės samprata neatsiejama nuo to, kas mes esam ir ko mes siekiam. Būti laisvu – reiškia mokėti valdyti savo gyvenimą, suvokti pečius užgulusią atsakomybę bei ją priimti.

Esame laisvi, nes galime rinktis. Visų pirma, esame laisvi dėl to, kad galime būti tokiu žmogumi, kokiu norime, t.y. doru, sąžiningu, užjaučiančiu.

Laisva spauda, laisvas internetas, milžiniškas prekių ir paslaugų pasirinkimas, laisvas keliavimas per sienas… Galų gale apsisprendimo palikti šalį laisvė. Ir visgi esame priklausomi nuo aplinkos, žmonių, daiktų, situacijų. Kartais aiškiai pamatom savo priklausomybes, apsunkinančias ir griaunančias mūsų gyvenimą, o kartais nesugebam ar net nenorim jų pastebėti.

Galvojame, kad sprendimus priimame ir viską kontroliuojate patys. Anaiptol!

Kas Jums yra laisvė? Kuo ši sąvoka Jums yra svarbi ir kaip laisvę jaučiate kasdieniniame gyvenime? Kodėl greičiau atsakome į klausimą apie nelaisvę?

Su praeiviais Kauno gatvėse kalbėjosi reporterė Evelina Velykytė.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.