Būkime atsakingi

Kauno MTKC TV laidų kūrėjų studijos nariai apsilankė Kauno regiono gyvūnų globos ir konktrolės tarnyboje “Nuaras” ir sužinojo, kad visi ten pakliuvusieji, nepriklausomai nuo amžiaus, sveikatos būklės, gyvūnai yra prižiūrimi, jiems suteikiama veterinarinė pagalba, vakcinuojami, kastruojami ir gyvena tol, kol suranda naujus namus.

Kaip teigia „Nuaras“ prieglaudos darbuotojai, gyvūnų padaugėja pavasarį bei rudenį, kai padažnėja dauginimosi skaičius ir patarė, kaip gyvūnus saugoti bei prižiūrėti, norint išvengti tokios problemos. Taip pat prieglaudos darbuotojai papasakojo apie atsakingą elgesį su turimais gyvūnais, kad jie nepasiklystų.

Prisiminkime filmą „Hachiko: šuns istorija (angl. Hachiko: A Dogs Story 2009)“, kuris sukurtas remiantis tikra istorija. Profesorius priglaudžia į namus benamį šunį. Šis taip prisiriša prie šeimininko, kad tampa jo geriausiu draugu ir kiekvieną dieną laukia jo grįžtančio iš darbo traukinių sotyje. Vieną dieną šeimininkas taip ir nebegrįžta, tačiau šuo, net ir po šeimininko mirties, kiekvieną dieną jo laukia ištisus devynerius metus. Tokios istorijos verčia susimąstyti apie tai, kad mes, žmonės (lot. Homo sapiens) – mąstančios būtybės, galime būti piktesni, žiauresni, mažiau vertybių turintys padarai nei šuo ar katinas.
Manau, mūsų visuomenėje ypatingai trūksta atsakomybės. Žmonės, įsigydami gyvūną, dažniausiai vadovaujasi žodžiu „noriu“ ir „greitai“. Mažai kas pasvarsto apie atsakomybę už gyvūną, kuris yra gyvas padaras ir juo reikia rūpintis, auklėti, mylėti iki jo paskutiniųjų dienų. Įsigyjant gyvūną reikia apsvarstyti savo galimybes – juk gyvūno išlaikymui reikia finansų, tam tikrų sąlygų. Taip pat, įsigyjant, pavyzdžiui, šunį, reikia suvokti, kad jūs taip pat tampate atsakingu už aplinką, kurioje gyvenate ne vien jūs, kurią reikia puoselėti, o ne teršti.
Situacija po truputį keičiasi, beglobių gyvūnų organizacijų dėka, kurios tikrai nebijo šokiruoti, šviesti žmonių ir jiems patarti, tačiau ji visiškai pasikeis tada, kai žmogus suvoks, ką reiškia būti atsakingu.