“Auros” šokis

Vieną rugsėjo popietę kauniečius pamalonino, o kai kuriuos ir nustebino netikėtas Kauno šokio teatro „Aura“ pasirodymas pačiame miesto centre. Maršrutas: Kauno Soboras – Laisvės al. fontanas – Miesto sodas – Vilniaus g. (greta restorano „Avilys“) – Rotušės aikštė.Laisvės alėjoje. Neįprastais, kiek keistais judesiais šokėjų trupės nariai kvietė praeivius į 27-ąjį tarptautinį šiuolaikinio šokio festivalį „AURA 27“, kuris vyks spalio 5-8 dienomis.

Kauno šokio teatras „Aura“ – vienintelis profesionalus šiuolaikinio šokio teatras Lietuvoje, tęsiantis ir vystantis Lietuvos šiuolaikinio šokio tradicijas, kurios susietos Danutės Nasvytytės ir Kiros Daujotaitės vardais.

Teatrą įkūrė šokėja, choreografė ir šokio pedagogė Birutė Letukaitė, dabartinė teatro direktorė ir meno vadovė.

Birutė Letukaitė išraiškos šokio mokėsi pas Kirą Daujotaitę ir 10 metų šoko jos vadovaujamame kolektyve „Sonata“. Dalyvaudama šokio festivaliuose ir seminaruose studijavo įvairias modernaus bei džiazinio šokio technikas pas žymiausius Europos ir Amerikos pedagogus.

„Aura“ dalyvauja daugelyje tarptautinių renginių, reprezentuoja Lietuvos šiuolaikinį šokį užsienio valstybėse (Australijoje, Didžiojoje Britanijoje, Graikijoje, Kanadoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje ir kitose).

“Auros“ kūrybinė veikla įvertinta virš 50 miesto, šalies ir tarptautiniais apdovanojimais, taip pat sulaukė puikių atsiliepimų šalies ir užsienio spaudoje. 2006 m. Birutė Letukaitė buvo apdovanota “Auksiniu scenos kryžiumi” už spektaklio „Aseptinė zona arba Lietuviškos sutartinės“ choreografiją, o 2008 m. tapo Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureate. 2012 m. bendras Kauno bienalės ir “Auros” projektas “Judanti tekstilė” buvo įvertintas kaip vienas sėkmingiausių ES finansuotų projektų. 2013 m. choreografė Birutė Letukaitė gavo antrąjį “Auksinį scenos kryžių” už ilgametį indėlį į Lietuvos šiuolaikinio šokio meną ir Kauno miesto kultūros ir meno premiją.

Savo pasirodymams teatras ieško naujų, netradicinių erdvių. „Aura“ yra rodžiusi spektaklius atvirose miesto erdvėse, buvusios gamyklos patalpose, muziejuje, baseine, verslo centre. Teatro šokio projektuose yra dalyvavę žmonės su judėjimo ir regos negalia, taip pat moksleiviai, senjorai, kitų sričių menininkai. Prie teatro veikia šokio studija, kurioje vedami šokio užsiėmimai įvairaus amžiaus žmonėms.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.