Aprangos inžinerijos konkursas „PaKaba 2019“

Gražų balandžio mėnesio penktadienį į Kauną, jau devintą kartą iš eilės, savo nuostabias kolekcijas atvežė pademonstruoti 26 mados kūrėjų kolektyvai bei dizaineriai iš visos Lietuvos ir vienas kolektyvas iš užsienio. Nors mados kūrėjai mokyklinio amžiaus, žiūrovai net 3 valandas gerėjosi nepakartojamu mados šou, kuriame išmoninga aprangos technika ir technologijos persipynė su muzika, teatru.

Klasikos temos kolekcijos pakvietė prisiminti mados istorijos raidą.  Drabužių deriniuose vyravo įvairių laikotarpių kultūros tautiniai elementai, aprangos detalės, gamtos simboliai.

Avangardo stiliaus jaunųjų dizainerių kolekcijos stebino fantazija ir išmone, kurią mokiniai panaudojo, kurdami neįprastų audinių, medžiagų ir detalių kolekcijas.

Pagrindinį prizą – „Grand Prix“ laimėjo Mažeikių moksleivių mados namų dizaino studijos kolektyvas už kolekciją „Triukšmo būtybės“.

I vietą klasikos stiliaus jaunesniųjų grupėje “ su kolekcija „Neostiliai pagal Deimantę“ laimėjo Marijampolės „Ryto“ pagrindinės mokyklos kolektyvas,  I vietą to paties stiliaus vyresniųjų grupėje laimėjo Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos kolektyvas su kolekcija „Netoli nuėjom“.

Avangardo stiliaus jaunesniųjų grupėje I vietą su kolekcija „Marijampolė – Lietuvos dalelė“ laimėjo kolektyvas iš Marijampolės „Ryto“ pagrindinės“ mokyklos. I vietą to paties stiliaus vyresniųjų grupėje su kolekcija „Būk matomas“ laimėjo jaunieji dizaineriai iš Kalvarijos kultūros centro, vaikų jaunimo klubo „Miss-A“.

Kol konkurso komisija rinko ir vertino kolekcijas, tradicinio tarptautinio aprangos inžinerijos konkurso „PaKaba 2019“ organizatoriai – Kauno moksleivių techninės kūrybos centras – jaunimo vadovus ir mokytojus pakvietė į seminarą  “Inžinerinių technologijų pritaikymas aprangoje”. Jo dalyviai klausėsi pranešimų, dalinosi darbo su jaunimu patirtimi, aptarė technologijų panaudojimą drabužių dizaine.  

Renginys vyko Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijoje.

Dalyvius kalbino ir filmavo kino studijos “Kadras” TV kūrybinės grupės narės Austėja Ūdraitė, Samantha Cugino, Rugilė Brukaitė, Aida Solovjavaitė.