Apie kalbas ir kaip jų mokytis

Kalba, tai viena svarbiausių funkcijų, kurias gali išreikšti mūsų kūnas., jos dėka galime laisvai bendrauti, plėsti žinias, mokytis, lavėti, perduoti informaciją, pramogauti, mėgautis literatūra, muzika, filmais.

Šiuo metu pasaulyje skaičiuojama per 7000 skirtingų kalbų. Tiesa, iš tiesų, dieną iš dienos naudojamų kalbų yra kur kas mažiau, o dauguma iš šių 7 tūkstančių kalbų moka tik labai siaura etninė žmonių grupė ir joms gresia išnykimas.

Populiariausios pasaulio kalbos turi gilias šaknis, o jomis šneka milijonai žmonių.

Tikriausiai niekam nekyla abejonės, jog kinų kalba  yra pati populiariausia kalba vien dėl to, jog kinų populiacija yra pati didžiausia pasaulyje. Tiesa, ši kalba turi skirtingus dialektus, kuriuos suprasti gali būti sunku. Pagrindine, bendrine kinų kalba laikoma Mandarin, kuria kalba virš 70 proc. visų Kinijos gyventojų. Kinų kalba kalba 1 mlrd. 997 milijonai žmonių.
Antra pagal populiarumą ispanų kalba, ja kalba 399 milijonai žmonių.
Šiai kalbai svarbiausios šalys – Meksika, Kolumbija, Argentina ir Venesuela. Būtent šių šalių gyventojai ir sudaro didžiąją dalį populiacijos, kuriai ispanų kalba yra gimtoji. Įdomus faktas, jog JAV yra 34 milijonai gyventojų, kuriems ispanų kalba yra gimtoji, kai tuo tarpu pačioje Ispanijoje tokių žmonių yra ne ką daugiau – 38 milijonai.

Trečia pagal populiarumą  anglų kalba,  ja kalba 335 milijonai žmonių
Ši kalba yra gimtoji žmonėms gyvenantiems įvairiose pasaulio valstybėse. Pagrindinės iš jų – JAV (225 milijonai), Jungtinė Karalystė (55 milijonai), Kanada (19 milijonų), Australija (15 milijonų) ir Naujoji Zelandija (4 milijonai). Anglų kalba tikriausiai yra labiausiai pasaulyje paplitusi kalba – net 94 valstybėse ji yra pripažįstama kaip valstybinė kalba, o 101 valstybėje gyvena žmonės, kuriems anglų kalba yra gimtoji. Taip pat, anglų kalba yra tarsi tarptautinio bendravimo standarto kalba – kartu su prancūzų kalba, dauguma dokumentų, viešų laiškų ir kitų didelę reikšmę turinčių raštų yra rašomi būtent angliškai. Jei į šiuos skaičiavimus įtrauktume visus žmones kurie anglų kalbą moka bent C1 lygiu, ji lengvai perkoptų 1 milijardo ribą ir galėtų varžytis su kinų kalba.

 Hindi kalba – 260 milijonų žmonių. Didžioji dauguma žmonių kalbančių šia kalba yra Indijoje ir Nepale. Įdomu tai, jog anglų kalba yra pasiskolinusi ir adaptavusi daugybę įvairiausių žodžių iš hindi kalbos. Šį adaptacija įvyko 17 amžiuje, kuomet Indiją valdė Didžioji Britanija.

Mokėti bent kelias užsienio kalbas šių dienų pasaulyje – dažnai būtinybė. Kalbų žinios padeda ne tik kopiant karjeros laiptais, bet ir atveria platesnes savišvietos ir asmeninio tobulėjimo galimybes. Mokslininkai vis geriau pažindami žmogaus smegenis ir atminties galimybes, kuria moderniam ir užimtam žmogui tinkamiausius greitojo mokymosi metodus – kalbos pamokoms skirtą laiką galima skaičiuoti dienomis.