Animacija

http://vimeo.com/103696666 Prieš tai, kuomet buvo išmokta kurti animaciją tokią, kokią ją žinome dabar, egzistavo daugybė į vizualią išraišką apeliuojančių išradimų, kurie buvo skirti žmonėms linksminti, stebinti ar net gąsdinti. Norint geriau suprasti pagrindinius animacijos kūrimo principus, pravartu su jais susipažinti. Kauno moksleivių tehninės kūrybos centras pakvietė išradingus moksleivius (nuo 14 iki 16 metų) kurti pieštinę animaciją. Animacijos būrelio vadovė Dalia Narkevičiūtė pažadėjo, kad mokiniai ne tik pieš, bet ir įdomiai leis laisvalaikį.

Vienas animacinio kino pionierių Vladislovas Starevičius – lietuvių kilmės režisierius, dar caro laikais Maskvoje pagarsėjęs animaciniais filmais „Elniaragių kova“ (1910 m.), „Gražioji Lukanidė“ (1912 m.), „Žiogas ir skruzdėlė“ (1913 m.), mokėjo puikiai padaryti lėles, vaizdžiai imituoti jų judesius. Vėliau emigravo į Prancūziją ir ten kūrė.

Animacija – tai optinė judėjimo iliuzija, sukuriama dėl vaizdo užsitęsimo, ir gali būti kuriama ir vaizduojama daugybe metodų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.