Analoginės fotografijos technikos paroda

Nuo fotografijos atsiradimo, nuotraukos buvo daromos analoginės fotografijos principu. Tai yra ant popieriaus arba juostelės su cheminėmis medžiagomis. Apie senosios fotografijos ištakas galima daug sužinoti Kauno S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijoje veikiančioje fotografijos technikos ir leidinių parodoje „Analoginė fotografija“, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Parodos organizatoriaus, Kauno moksleivių techninės kūrybos centro Vizualinių menų skyriaus vedėjo Jono Kuzmino teigimu, analoginė fotografija įgauna vis didesnį populiarumą visame pasaulyje. Ši paroda – tai didelis įvykis ne tik Kauno miestui, bet ir Lietuvai. Eksponatus parodai organizatoriai surinko iš įvairių šalies kampelių. Juos dovanojo ne tik žinomi fotomenininkai, fotografai mėgėjai, bet ir gimnazijos mokytojai. Šią ekspoziciją su dideliu dėmesiu apžiūrėjo mokiniai ir mokytojai. Taip pat parodą matė ir gimnazijoje lankęsi olimpiados dalyviai iš kitų Lietuvos miestų bei užsienio. Jauni žmonės ypatingai džiaugėsi galimybe šiame skaitmeniniame technologijų amžiuje iš arčiau susipažinti su senuoju fotografiniu procesu, įvairaus laikmečio fotografijos technika ir fotografijos leidiniais.

Parodos atidaryme „Analoginė fotografija“ dalyvavę fotomenininkų sąjungos nariai Raimondas Puišys ir Milda Kiaušaitė, analoginės fotografijos entuziastas Matas Laužadis, Kauno Taikomosios dailės mokyklos mokytojas Robertas Misiukonis, VDU Šiuolaikinių menų katedros profesorius Romualdas Požerskis visiems susirinkusiems ir besidomintiems paroda, išsamiai pasakojo apie šią unikalią ir užburiančią fotografijos sritį. S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijos vadovybė ir pagrindinis parodos sumanytojas Jonas Kuzminas pažadėjo, kad ši ekspozicija veiks iki birželio mėnesio. Vėliau visuomenės pageidavimu ji gali būti pratęsta.

Dabar visi pageidaujantys pamatyti, išgirsti, išbandyti ir sužinoti daug įdomių, bet jau užmirštų tradicinės fotografijos technologijos dalykų, gali registruotis į edukacinius renginius. Lankytojams žadama įdomi programa: ekspozicijų „Fototechnika“, „Fotografijos leidiniai“ ir „Negatyvinis ir pozityvinis procesai“ peržiūra, filmo „Lietuvos laisvė fotografijoje“ demonstravimas, kūrybinės dirbtuvės „Pažintis su analogine fotografija“.

Parodos lankymas nemokamas.