Daily Archives: kovo 26, 2018

Gatvėse įamžinta istorija

Jau 1847 m. generaliniame Kauno plane, nuženklinusiame Naujamiesčio išplanavimą buvo numatyta Neuestrasse, Novaja gatvė, kuri 1919 m. pervadinta Maironio vardo gatve. Jos turtingą istoriją matome kiekviename name.

Iškiliausia, pasaulinį pripažinimą pelniusi lietuvė mokslininkė M. Gimbutienė

Marijos Gimbutienės gatvė randasi Petrašiūnuose, Kaune, nuo žiedo tiesiasi iki kapinių, ir kiek už jų. Šioje gatvėje yra Prekybos centras „Šilas“, Kauno Petrašiūnų vidurinė mokykla, bei Restoranas „Jachtklubas“.
1995 06 29 Kauno Jūros prospektas Petrašiūnuose pavadintas M. Gimbutienės vardu.

A. ir J. Gravrogkų gatvė Kaune

1990 m. Dainavos mikrorajone buv. P. Varkalio gatvė pavadinta A. ir J. Gravrogkų vardu. Palyginus su kitomis gatvėmis, ši gatvė yra gan nedidelė. Ji kertasi su K. Baršausko gatve ir užsibaigia Biržišku gatve.

TV laida “Objektyvas” 2018-3

Laidoje : kritinis požiūris į TV laidų ar filmų pasakojimuose istorinių faktų pateikimą – interviu su kūrėjais ir muziejininkais (žurnalistas, INIT TV programų vadovas S.Valadka, VDU profesorius L. Mažylis, muziejininkas S.Jazavita, poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius Vytautas V. Landsbergis);   ekskursija Kauno miesto muziejuje;  Algimanto Aleksandravičiaus 33 fotografijų parodos „Menininkų keliu Ever su kunigu Algirdu Toliatu“ atidarymas.

 

 

TV laida “Objektyvas” 2018-2

Laidoje: interviu su vaikų rašytoju, poetu, teatro ir kino režisieriumi, publicistu Vytautu V. Landsbergiu, diskusija su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentu Vismantu Kavaliausku apie kino dramaturgiją, trumpametražinis filmas „X kambarys“

TV laida “Objektyvas” 2018-1

Laidoje: Dokumentinių filmų konkursas „Kauno gatvės ir asmenybės“,
filmas „Kauno gatvės ir asmenybės. J. Jablonskis“

Balys Sruoga visada Kaune

 „Ko ko, bet kvailių visur yra daugiau, negu reikia. Kiekviena tauta jų turi ir sau, ir eksportui pakankamai, lygiai kaip kiekviena tauta turi nuosavus latrus ir šventuosius“ – Balys Sruoga.